Uzeli treći set

Hrvatski odbojkaši zapeli u osmini finala protiv europskog doprvaka: Slovenci su bili prejaki

Hrvatska reprezentacija uzela je treći set, ali nije imala dovoljno snage za veliko iznenađenje.

Hrvatski odbojkaši nisu se uspjeli plasirati u četvrtfinale Europskog prvenstva nakon što su u dvoboju osmine finala u Ostravi izgubili od aktualnog europskog doprvaka Slovenije sa 1-3 (20-25, 18-25, 25-19, 12-25).

Bio je to četvrti nastup Hrvatske na europskim prvenstvima i prvi puta su naši odbojkaši prošli grupnu fazu i otišli u drugi krug.

Na debitantskom nastupu na EP-u 2005. godine Hrvatska je bila osma, ali tada je bio i drukčiji sustav natjecanja i manje reprezentacija.

Slovenija je pak na posljednjem EP 2019. kojem je bila jedan od suorganizatora (uz Belgiju, Nizozemsku i Francusku) osvojila srebro, a druga je bila i 2015.

Hrvatska se u prvom setu dobro držala do rezultata 12-12, nakon čega je Slovenija pobjegla na 18-13, te 20-16 te mirno privela set kraju. U drugom setu Slovenija je povela 8-4, 12-6 i 18-10 i uvjerljivo vodstvo nije ispuštala do kraja.

Otvaranje trećeg set također je otišlo na slovensku stranu. Međutim, zaostatak 7-10, Hrvatska je pretvorila u vodstvo 11-10 i u nastavku seta odigrala sjajno. Kod rezultata 19-19, naši su odbojkaši na krilima servisa Lea Andrića napravili seriju 6-0 za 25-19 i 2-1 u setovima.

Slovenija je bolje ušla i u četvrti set. Povela je 3-0, 6-3, pa 10-4. Nakon što je povela sa 15-6 bilo je jasno kako će se naši odbojkaši teško izvući iz toga ponora. Na koncu je završilo 25-12.

Sloveniju su do pobjede predvodili Klemen Čebulj sa 13 poena te Alen Pajenk i Tonček Stern sa po 11 poena. Hrvatsku na čelu s talijanskim strategom Emanuelom Zaninijem predvodio je Leo Andrić sa 21 poenom, dok su Marko Sedlaček i Filip Šestan sakupili po devet poena.

Slovenija će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika susreta Francuska - Češka.

Preostala tri četvrtfinalna para su Rusija - Poljska, Nizozemska - Srbija, te Italija - Njemačka.