pobijedio i napoli

Veliki preokret Lekinog Club Bruggea, Kovačić krivac za pogodak, Chelsea ipak slavio

Club Brugge Ivana Leke gubio je do 64. minute, a onda je u razmaku od 17 minuta napravio veliki preokret.

Slavlje nogometaša Club Bruggea (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Hrvatski nogometni reprezentativci Mateo Kovačić i Ante Rebić odigrali su svih 90 minuta za Chelsea, odnosno Eintracht iz Frankfurta u prvim utakmicama 16-ine finala Europske lige. Chelsea je kao gost nadigrao Malmo s 2:1, dok je Eintracht također kao gost odigrao 2:2 protiv Šahtara u Harkivu.

Chelsea je poveo sa 2:0 golovima Barkleya (30) i Girouda (58), da bi za domaće smanjio Christiansen (80) i to nakon što je Kovačić izgubio loptu na sredini igrališta.

Eintracht je u Harkivu dva puta vodio preko Hintereggera (7) i Kostića (50), no domaći su uspijevali poravnati golovima Malosa (10-11m) i Taisona (67).

Club Brugge stigao na korak do osmine finala

Club Brugge, kojega vodi hrvatski trener Ivan Leko, na svom je terenu preokretom stigao do 2:1 pobjede protiv Salzburga. Prednost gostima donio je Junuzović (17), a u nastavku su za domaće poentirali Denswil (64) i Wesley (81).

Karlo Letica ostao je na klupi Bruggea, dok Matej Mitrović nije konkurirao za nastup u momčadi belgijskog prvaka, dok je Marin Pongračić odigrao svih 90 minuta za Salzburg.

Filip Benković zbog ozljede nije bio u konkurenciji za nastup u momčadi Celtica za koju je Jozo Šimunović odigrao čitav susret, no škotski je prvak na svom terenu izgubio od Valencije sa 0:2. Pogotke za goste postigli su Čerišev (42) i Ruben Sobrino (49).

Benfica je na gostovanju u Istanbulu pobijedila Galatasaray sa 2:1. Golove za portugalski sastav zabili su Salvio (27-11m) i Seferović (64), dok je pogodak za Galatasaray zabio Luyindama (54). Za portugalski sastav je od 81. minute zaigrao hrvatski nogometaš Filip Krovinović.

Najugodnije iznenađenje priredio BATE Borisov

Gostujuću pobjedu ostvarila je i Sevilla koja je u Rimu porazila Lazio sa 1:0, a pogodak odluke zabio je Ben Yedder u 22. minuti. Milan Badelj nije nastupio za Lazio, baš kao niti Marko Roga za Sevillu.

Identičnim rezultatom Inter je u Beču pobijedio Rapid, a gol je zabio Lautaro Martinez iz jedanaesterca u 39. minuti. Ivan Perišić je igrao cijeli susret za goste, Marcelo Brozović nije nastupio zbog žutih kartona, dok je Šime Vrsaljko operirao koljeno. Ivan Močinić, Mateo Barać i Manuel Martić nisu nastupili za Rapid.

Krasnodar i Bayer Leverkusen su igrali 0:0, a Tin Jedvaj nije nastupio za goste. Bez golova je završio i susret praške Slavije i Racing Genka, a Ivan Fiolić je igrao za goste do 57. minute.

Iznenađenje večeri priredili su nogometaši bjeloruskog prvaka BATE Borisova koji su kao domaćini svladali Arsenal sa 1:0. Pogodak odluke zabio je Dragun u posljednjim trenucima prvog dijela.

Rezultati prvih utakmica 16-ine finala Europske lige:

BATE Borisov - Arsenal 1-0 (Dragun 45)
Galatasaray - Benfica 1-2 (Luyindama 54 / Salvio 27-11m, Seferović 64)
Rapid beč - Inter 0-1 (Martinez 39-11m)
Rennes - Real Betis 3-3 (Hunou 2, García 9-ag, Ben Arfa 45+3-11m / Lo Celso 32, Sidnei 62, Lainez 90)
Slavia Prag - Genk 0-0
Olympiakos - Dynamo Kijev 2-2 (Koka 9, Gil Dias 40 / Bujalski 27, Verbič 89)
Krasnodar - Bayer Leverkusen 0-0
Lazio - Sevilla 0-1 (Ben Yedder 22)
Sporting - Villarreal 0-1 (Pedraza 3)
Malmo - Chelsea 1-2 (Christiansen 80 / Barkley 30, Giroud 59)
Viktoria Plzen - DINAMO 2-1 (Pernica 54, 83 / Olmo 41)
Šahtar - Eintracht Frankfurt 2-2 (Marlos 10-11m, Taison 68 / Da Costa 7, Kostić 50)
Club Brugge - Salzburg 2-1 (Denswil 64, Wesley 81 / Junuzović 17)
Celtic - Valencia 0-2 (Čerišev 42, Ruben Sobrino 49)
Zurich - Napoli 1-3 (Kololli 83-11m / Insigne 12, Callejon 21, Zielinski 77)
Fenerbahče - Zenit 1-0 (Slimani 21)