Rangers korak bliže

Ukrajinac briljirao u dresu Atalante: Turska momčad izvukla nulu kod Barcelone

Odigrane su prve utakmice osmine finala Europske lige.

Odličnu i zanimljivu su prvu utakmicu osmine finala Europske lige, u Bergamu, odigrali Atalanta i Bayer iz Leverkusena. Domaći sastav je pobijedio s 3:2.

Nezaustavljivi su za Bayer bili Kolumbijac Muriel i Ukrajinac Malinovskij koji su zaslužni za sve domaće pogotke. Muriel je zabio dva i jednom asistirao, dok je ukrajinski nogometaš postigao jedan pogodak uz dvije asistencije.

No, zaslugama Aranguiza i Diabyja klub iz Leverkusena ima aktivan rezultat kojeg će pokušati nadoknaditi u uzvratu, na domaćem terenu. Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić nije ulazio u igru za Atalantu.

Galatasaray namučio Barcelonu

Na domaćem terenu se mučila Barcelona protiv Galatasarayja. Katalonci nisu uspjeli slomiti tursku momčad. Završilo je 0:0 i drama se seli na vrući istanbulski stadion.

Lijepu pobjedu od 2:0 ostvarila je Braga protiv Monaca na domaćem terenu. Portugalci su zabijali na početku (Abel Ruiz u 3.) i na kraju susreta (Vitor Oliveira u 89.).

Rangers korak bliže četvrtfinalu Europske lige

Veliki korak prema četvrtfinalu napravio je Rangers koji je na domaćem terenu svladao Crvenu zvezdu 3:0.

Već nakon 15 minuta bilo je 2-0 za Škote (Tavernier i Morelos), a gosti su u prvom poluvremenu, kod 0:2, propustili realizirati jedanaesterac. Hrvatski nogometaš Borna Barišić ostao je na klupi za pričuve Rangersa tijekom cijelog susreta.