ejupi promašio jedanaesterac

Osijek teže od očekivanog slavio u Andori: Mioč i Lukić za pobjedu

Nogometaši Osijeka pobjedom su otvorili svoju novu sezonu.

Nogometaši Osijeka pobjedom su u 1. kolu kvalifikacija za Europa ligu otvorili novu sezonu hrvatskog nogometa. Osijek je s 2:0 slavio u Andori kod Santa Coloma.

Iako su bili bolji tijekom velikog dijela utakmice, Osječani su do vodstva došli tek u samoj završnici, točnije 80. minuti. Benedikt Mioč zabio je za pobjedu, nakon što je Muzafer Ejupi promašio kazneni udarac, no osječki igrač bio je brži od svih i zabio za pobjedu.

Za potvrdu pobjede zabio je Andrej Lukić, koji je u šestoj minuti sudačke nadoknade iz drugog pokušaja glavom od vratnice pogodio za 2:0. Čim su domaći krenuli s centra, sudac je svirao kraj susreta.

Ta bi prednost Osječanima trebala biti dostatna za uzvrat, koji će pred svojim navijačima u Gradskom vrtu odigrati u četvrtak 6. srpnja. Uspiju li proći momčad iz Andore, nogometaši Osijeka će u 2. pretkolu igrati protiv švicarskog Luzerna.