Hrvati saznali protivnike

Bjelica prošao, Tudor šokantno ispao: Izbacili ga europski debitanti

Nenad Bjelica jedini je hrvatski trener koji je izborio 3. pretkolo, dok su se Igor Tudor i Goran Sablić oprostili od Europe.

Hrvatski nogometni stručnjak Nenad Bjelica izborio je na klupi poljskog Lecha iz Poznanja plasman u 3. pretkolo Europske lige, dok su Igor Tudor s Galatasarayjem i Goran Sablić na klupi Širokog Brijega ispali.

Lech je u prvom susretu izgubio na gostovanju kod norveškog Haugesunda 2:3, no na svom travnjaku je slavio 2:0 i prošao dalje. Zanimljivo, poljski sastav je u prvom susretu gubio 0:3, no u samoj završnici utakmice je zabio dva gola i tako si otvorio vrata prolaza.

U uzvratu igranom na stadionu Miejski u Poznanju bilo je 2:0, a golove su zabili Darko Jevtić (32) i Nicki Nielsen (85). U trećem pretkolu Lech će igrati protiv Utrechta, a prva utakmica je u Nizozemskoj.

Tudora izbacili europski debitanti

Za jedno od najvećih iznenađenja drugog pretkola pobrinuo se švedski Ostersunds koji je u svom prvom europskom nastupu izbacio turskog velikana Galatasaray na čijoj klupi sjedi Igor Tudor. Nakon pobjede 2:0 pred svojim navijačima, Šveđani su u Istanbulu odigrali 1:1 i prošli dalje.

Gosti su poveli u 60. minuti golom Brwa Nourija iz kaznenog udarca, a izjednačio je Ahmet Calik devet minuta kasnije. Tudor je nakon poraza u Švedskoj bio izložen žestokim kritikama, a rano ispadanje iz Europe izazvat će nove udare na njegov račun. Ostersunds u idućoj rundi očekuje luksemburška Fola Esch.

Europska priča je završila i za nogometaše Širokog Brijega koje vodi Goran Sablić. Nakon obećavajućih 1:1 s gostovanja u Škotskoj, Široki je na svom travnjaku izgubio od Aberdeena 0:2 i ispao. Golove za goste zabili su Greg Stewart u 72. minuti i Gary Mackay-Steven u 78. minuti. Aberdeen će u 3. pretkolu igrati protiv ciparskog Apollon Limassola.

Hajduk i Dinamo doznali su protivnike u 3. pretkolu. Norveški Odd potvrdio je prolaz protiv Vaduza pobjedom 1:0 (ukupno 2:0), dok je Brondby prošao unatoč 2:1 porazu u uzvratu od VPS-a (ukupno 3:2) i u 3. pretkolu gostovat će na praznom Poljudu.