Za anale

Tinejdžer ispisao povijest Lige prvaka i oduševio Europu: To nije uspjelo ni Messiju ni Mbappeu

19-godišnji napadač Salzburga Erling Haaland postao je prvi tinejdžer u povijesti koji je postigao pogodak u pet uzastopnih utakmica Lige prvaka.

Norveški napadač Erling Haaland možda nije Kylian Mbappe, ali trenutačno je najraspoloženiji mladi napadač u europskom nogometu.

Erling Haaland, sin bivšeg igrača Leeds Uniteda i Manchester Cityja Alfa-Ingea Haalanda, u siječnju 2019. Prešao je iz norveškog Moldea u austrijski RB Salzburg i vrlo brzo oduševio Europu.

Osim eksplozije pogodaka u austrijskom prvenstvu i Kupu, Norvežanin je u srijedu postao prvi tinejdžer u povijesti europskih kupova odnosno Lige prvaka koji je postigao gol u pet uzastopnih utakmica u natjecanju.

RB Salzburg na gostovanju je pobijedio Genk s 4:1 i osigurao najmanje ''europsko proljeće'' u Europskoj ligi, a Haaland je ušao u drugom poluvremenu te u 87. minuti postigao zadnji pogodak za svoju momčad.

gol expired Barcelona na krilima Messija, Suareza i Griezmanna slomila Borussiju Dortmund divider