Kopljanici nisu zabili

Ajax kiksao i praktički predao krunu: Feyenoord slavljem u gradskom derbiju odjurio prema tituli

Sada Feyenoord na vrhu ljestvice ima čak osam bodova više od Ajaxa i PSV-a, a deset više od AZ Alkmaara koji je na četvrtom mjestu.

Santiago Gimenez (Foto: Afp)

Nogometaši Feyenoorda slavili su i u ogledu 27. kola nizozemske Eredvisie, ovaj put su u gradskom sudaru svladali Spartu Rotterdam s 3:1.

Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 1:1. Feyenoord, koji je bio gost u ovom dvoboju, poveo je pogotkom Igora Paixaa u 12. minuti, ali je u 33. izjednačio Pinto. Sve do 70. minute bilo je 1:1, a onda je Feyenoord postigao dva pogotka za 19. ligašku pobjedu ove sezone. Strijelci su bili Gimenez u 70. i Hančko u 76. minuti.

Inače, krajem prvog poluvremena, kod rezultata 1:1, Sparta nije realizirala jedanaesterac.

Ova je pobjeda Feyenoorda tima značajnija jer je ranije, tijekom nedjelje, Ajax odigrao samo 0:0 u gostima kod Go Ahead Eaglesa.

Tako sada Feyenoord na vrhu ljestvice ima čak osam bodova više od Ajaxa i PSV-a, a deset više od AZ Alkmaara koji je na četvrtom mjestu.