EP U19: Mladi propustili pobjedu protiv Italije

Nogometaši Hrvatske i Italije do 19 godina odigrali su 0-0 u dvoboju 2. kola skupine B Europskog prvenstva u francuskom gradiću Mondevilleu...

Igrači Ivice Grnje imali su više prilika tijekom susreta, ali ne i dovoljno sreće pretvoriti ih u pogotke.

Izbornik Grnja pronašao je mjesto u sastavu mladim Hajdukovim nadama Tičinoviću i Vukušiću

Posebno su dobro mladi Hrvati otvarali oba poluvremena: u prvome su dobro prijetili Filip Ozobić i Ante Vukušić, nakon njih Roberto Punčec i Arijan Ademi. Ademi je najbliže pogotku među igračima obiju momčadi bio deset minuta prije kraja utakmice, kada je njegov udarac s 30-ak metara zaustavila vratnica.

Još je jednom Dinamov vezni nogometaš, kao i Ozobić te Zvonko Pamić, imao priliku u drugih 45 minuta.

Od 59. minute Hrvati su igrali s igračem više nakon što je u dvije minute (58. i 59.) dva žuta kartona zaradio lijevi bek Talijana Michelangelo Albertazzi.

Matej Delač ponovno je bio siguran na golu, a izbornik Grnja u drugoj je utakmici pronašao mjesto u sastavu Hajdukovim nadama Mariju Tičinoviću i Anti Vukušiću, koji su bili nezadovoljni počevši s klupe dvoboj prvog kola protiv Španjolske.

Španjolci su u drugom srazu drugog kola pobijedili Portugal 2-1, te time osigurali plasman u polufinale došavši prvi do šest bodova.

Žele li mladi Hrvati ući u polufinale kao drugoplasirani, u najmanju ruku moraju pobijediti Portugal u posljednjoj svojoj utakmici skupine te se nadati da Italija neće biti osjetno uvjerljivija protiv Španjolske, što je teško pretpostaviti.

Europsko nogometno prvenstvo, U19, 2. kolo:

Skupina B

Španjolska – Portugal 2-1 (Daniel Pacheco 12, 88 / Ruben Pinto 78)

Hrvatska – Italija 0-0

Redoslijed: 1. Španjolska 6 bodova (4-2), 2. Portugal 3 (3-2), 3. Hrvatska 1 (1-2), 4. Italija 1 (0-2)