EP: Mladi Hrvati ispustili vodstvo protiv 'Furije'

Hrvatski nogometaši do 19 godina izgubili su 2-1 od španjolskih vršnjaka na otvaranju Europskog U19 prvenstva, koje je u nedjelju započelo u Francuskoj...

U gradiću Bayeuxu, smještenom na obali Atlantskog oceana, taman preko puta Velike Britanije, kvalitetnija je momčad Louisa Mille preokrenula 1-0 vodstvo momčadi Ivice Grnje na poluvremenu.

Hrvati su se čitavim tijekom utakmice grčevito branili zabetoniravši se pred vlastiti 16-erac. Centar jedva da su prelazili. Jedva ga je prešao i Hajdukov veznjak Franko Andrijašević u 42. minuti, kada je s 35 metara udaljenosti fenomenalnim pogotkom od stative svladao španjolskog vratara Alexa.

Svoju su dominaciju u drugom poluvremenu Španjolci, predvođeni zvijezdama Real Madrida (Sergio Canales) i Athletic Bilbaa (Iker Muniain), okrenuli pogocima Thiaga Alcantare u 53. i Rodrija u 64. minuti.

Od hrvatskih se reprezentativaca, što i jest logično, najviše istaknuo vratar zaprešićkog Intera Matej Delač s nekoliko zapaženih intervencija.

U drugoj utakmici iste, skupine B, Portugalci su pobijedili Talijane 2-0.