Nisu ga zaboravili

Oršić podsjetio engleske medije na prošlogodišnju traumu: Evo što pišu o magičnom golu protiv West Hama

Dinamo je osigurao prolaz u osminu finala Europske lige pobjedom protiv West Hama,

Nogometaši Dinama pobijedili su West Ham s 1:0 u susretu šestog kola na Olimpijskom stadionu u Londonu i tako potvrdili plasman u osminu finala Europske lige.

Pogodak odluke zabio je Mislav Oršić, kojeg redom hvale svi engleski mediji. Bez ikakve dvojbe, bio je to vrhunski pogodak, kojim je skinuo paučinu s vrata londonske momčadi.

Tako Guardian piše da je Mislav Oršić svojim pogotkom donio pobjedu Dinama protiv mlađahnog sastava West Hama.

"Na semaforu je bila tek četvrta minuta utakmice kada je lukavi Oršić, čiji su golovi prošle sezone izbacili Tottenham iz Europske lige, primio loptu na lijevoj strani, razmišljao što će učiniti s njom, a onda povukao sjajan potez."

gol expired Od Barcelone do Šerifa: Dinamov ždrijeb je u ponedjeljak, evo koga sve Modri mogu izvući divider

"Rani, čudesni pogodak Mislava Oršića potopio Čekićare u kišom natopljenom susretu Europske lige", piše The Sun.

gol expired VIDEO Kakva golčina Mislava Oršića u Londonu: Pogodio je same rašlje, bilo je to neobranjivo divider

West Ham je već ranije osigurao prvo mjesto, a Modrima je za potvrdu druge pozicije trebao barem bod u Londonu ili neuspjeh Genka kod kuće od Rapida.

Na koncu su i Dinamo i Rapid slavili sa po 1:0. Dinamu je pobjedu donio Oršić fantastičnim golom u četvrtoj minuti, a Rapidu Ljubičić golom u 29. minuti.

West Ham kao pobjednik skupine ide direktno u osminu finala EL, Dinamo će igrati u play-offu Europske lige s jednim od trećeplasiranih klubova iz Lige prvaka, dok se Rapid seli u play-off Konferencijske lige.

Ždrijeb je 13. prosinca u Nyonu s početkom u 13 sati, a Modrima prijete RB Leipzig, Porto, Borussia Dortmund, Šerif, Barcelona, Atalanta, Sevilla i Zenit Saint Petersburg.

Utakmice play-offa su 17. veljače, a uzvrati su sedam dana kasnije.

Može li Dinamo izbaciti sudionika Lige prvaka u nokaut fazi EL?