Elon Musk, najbogatiji čovjek na svijetu, u srijedu je najprije objavio na svom Tweeteru da kupuje engleskog prvoligaša Manchester United da bi onda nekoliko kasnije objavio da je to šala.
Tri vijesti o kojima se priča
"Ne, ovo je dugoročna šala na Twitteru. Ne kupujem nikakve sportske timove", objavio je Musk na pitanje korisnika je li ozbiljan u kupnji kluba. "Iako, da kupujem neku momčad, to bi bio ManU," dodao je, "oni su bili moj omiljeni tim kada sam bio klinac."
Musk je na Tweeteru napisao: "Kupujem Manchester United, dobrodošao", ne nudeći nikakve detalje. Neki navijači Manchester Uniteda, nezadovoljni vlasnicima obitelji Glazer i rezultatima njihovog kluba u posljednje vrijeme, prije ovoga su pozvali Muska na Twitteru da razmisli o kupnji kluba.
Srpski mediji bijesni zbog novog dresa Srbije, kažu to nije njihov grb: ''Što se ovo događa?''
Preokret u tweetovima dolazi u trenutku kada Musk nastoji izaći iz ugovora vrijednog 44 milijarde dolara o kupnji Twittera samo četiri mjeseca nakon što je na platformi objavio da će kupiti tvrtku društvenih medija, zbog čega je tužen pred sudom.
Also, I’m buying Manchester United ur welcome
— Elon Musk (@elonmusk) August 17, 2022
Musk ima povijest nekonvencionalnosti i objavljivanja nepoštenih tweetova, zbog čega je ponekad teško prepoznati kada se šali.
"Sljedeće ću kupiti Coca-Colu da vratim kokain u nju", tweetao je 27. travnja, dva dana nakon što je odbor Twittera prihvatio njegovu ponudu za kupnju udjela tvrtke.
Osvrćući se na tu objavu, u srijedu je tvitao: "I neću kupiti Coca-Colu da bih u nju vratio kokain, unatoč iznimnoj popularnosti takvog poteza."
