Petriću gol u prolazu HSV-a, Srnin Šahtar i Roma ispali!

HSV je porazom 3-2 od PSV-a osigurao prolaz u osminu finala Europske lige, a naš Mladen Petrić je dao veliki obol u preokretu Nijemaca…

Naime, Petrić je započeo preokret HSV-a nakon što je domaćin poveo s 2-0. Hrvatski reprezentativac je nakon asistencije Trochowskog pogodio mrežu PSV-a, i to nakon samo nekoliko sekundi igre u drugom dijelu.

Šahtar je prošle godine osvojio Kup UEFA-e, no isti naslov u Europa ligi neće braniti

Deset minuta kasnije pocrvenio je Dzsudzsak, a brojčano stanje na terenu poravnao je Demel drugim žutim u 74. minuti. Nakon toga su gosti još jednom šokirati domaćina, a ključni pogodak je zabio spomenuti Trochowski, koji je bio precizan s bijele točke.

Nizozemci su ipak uspjeli stići do pobjede golom Koevermansa, koji je zabio u 90. minuti i donio tračak nade za PSV. No, Nijemci su sačuvali svoju mrežu u sudačkoj nadoknadi i zahvaljujući pobjedi 1-0 iz prve utakmice idu dalje.

HSV-u slijede ogledi protiv Anderlechta koji je s 4-0 nadvisio Athletic.

Šahtar je prošle sezone osvojio Kup UEFA-e, no isti naslov u Europa ligi neće obraniti. Nakon što su u Londonu poraženi od Fulhama 2-1, u Donjecku je susret završio remijem 1-1, premda je domaćin imao golemu prednost u broju udaraca po golu (24-4). Darijo Srna odigrao je cijelu utakmicu za ukrajinski sastav.

Sjajna utakmica odigrana je u Rimu gdje je Panathinaikos identičnim rezultatom kao i u Ateni pobijedio Romu 3:2. Zanimljivo, Pao je sva tri gola zabio u zadnjih pet minuta prvog dijela. U grčkim redovima nisu nastupili Mario Galinović i Ante Rukavina.

Europa liga, 1/16 finala, uzvratne utakmice:

Anderlecht - Athletic 4-0 (Lukaku 4, San Jose 27 - ag, Juhasz 49, Legear 68), prva utakmica 1-1

Marseille - Kopenhagen 3-1 (Arfa 43, Kone 62, 78 / Almeida 87), 3-1

Roma - Panathinaikos 2-3 (Riise 12, De Rossi 67 / Cisse 40 - 11 m, 45+1, Ninis 43), 2-3

PSV - HSV 3-2 (Toivonen 2, Dzsudzsak 43, Koevermans 90 / Petrić 46, Trochowski 79 - 11m), 0-1

Galatasaray - Atletico 1-2 (Keita 66 / Simao 63, Forlan 90), 1-1 Šahtar - Fulham 1-1 (Jadson 69 / Hangeland 33), 2-1

Unirea - Liverpool 1-3 (Fernandes 19 / Mascherano 30, Babel 41, Gerrard 57), 1-0