sjajan antin potez

Eintracht i Rebić pregazili Lazio, Chelsea na jedvite jade pobijedio Vidi

Kompletirano je 2. kolo Europske lige.

Eintracht u prilici za pogodak (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U susretu 2. kola H skupine Europske lige Eintracht je u Frankfurtu pobijedio Lazio s 4:1, dok je Chelsea u dvoboju L skupine jedva porazio Vidi sa 1:0.

Nijemci su poveli već u 4. minuti golom Dannyja de Coste, izjednačio je Marco Parolo u 23. minuti, no Eintracht je do poluvremena još jednom poveo, u 28. minuti je zabio Filip Kostić. Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada su gosti ostali s igračem manje nakon što je Dušan Basta u razmaku od 10 minuta zaradio dva žuta kartona. Igrača više domaćin je iskoristio već u 53. minuti kada je Luka Jović zabio za 3:1 nakon brze kontre.

Rebić zaigrao, imao odličan potez, ali nije zabio

U 58. minuti gosti su ostali bez još jednog igrača nakon što je Joaquin Correa dobio izravni crveni karton zbog prekršaja nad Jonathanom de Guzmanom. Pobjedu domaćina potvrdio je Da Costa u sudačkoj nadoknadi. Ante Rebić je za Eintracht zaigrao od 67. minute, dok Milan Badelj nije nastupio za goste,

U drugom dvoboju iz skupine Marseille je na gostovanju odigrao 2:2 protiv Apollon Limassola. OM je poveo 2:0 golovima Dimitrija Payeta (50) i Luiza Gustava (67). Smanjio je Saša Marković u 74. minuti, a izjednačio je Emilio Zelaya u sudačkoj nadoknadi. Anton Maglica je za Apollon zaigrao od 67. minute, dok je Duje Ćaleta-Car igrao cijeli susret za goste.

Na ljestvici vodi Eintracht sa šest bodova, Lazio ima tri boda, a Marseille i Apollon po jedan bod.

U susretu kupine G Rangers je pobijedio Rapid sa 3:1. Gosti su poveli u 42. minuti golom Vetona Berishe, no Rangers je izjednačio dvije minute kasnije preko Alfreda Morelosa. Na 2:1 je povisio James Tavernier golom iz kaznenog udarca u 84. minuti, a pobjedu je potvrdio Morelos drugim golom u sudačkoj nadoknadi. Borna Barišić i Nikola Katić nisu nastupili za Rangers, dok je Mateo Barać igrao za Rapid.

Spektakl Spartaka i Villarreala

Spartak i Villarreal su odigrali sjajnu utakmicu koja je završila 3:3. Gosti su vodili 1:0 i 2:1, Spartak je okrenuo u 3:2, da bi Španjolci ipak uspjeli osvojiti bod.

Španjolci su poveli u 13. minuti preko Karla Toka Ekambija, a izjednačio je Ze Luis u 34. minuti iz kaznenog udarca. "Žuta podmornica" je u 49. minuti stigla do nove prednosti, a strijelac je bio Pablo Fornals. No, u 82. minuti je Ze Luis zabio svoj drugi gol na utakmici izjednačivši na 2:2. Ludilo u Moskvi nastalo je u 85. minuti kada je Lorenzo Melgarejo zabio za vodstvo domaćina. Ipak, Santi Cazorla je izjednačio u šestoj minuti nadoknade iz kaznenog udarca.

Na ljestvici vodi Rangers sa četiri boda, Rapid ima tri, Villarreal dva boda, a Spartak jedan bod.

U skupini I Malmo je iznenadio Bešiktaš pobijedivši turski sastav 2:0 golovima Andreasa Vindheima (53) i Markusa Rosenberga (76-11m). Domagoj Vida je igrao cijeli susret za goste.

U drugom susretu Sarpsborg je slavio protiv Genka sa 3:1. Patrick Mortensen (6, 63) i Kristoffer Zachariassen (54) su zabili za Norvežane koji su izbacili Rijeku, a za goste je bio strijelac Leandro Trossard (49).

Na ljestvici sva četiri kluba imaju po tri boda.

Chelsea teškom mukom slavio protiv Mađara

U susretu K skupine Jablonec i Dynamo Kijev su odigrali 2:2. Ukrajinci su već nakon 15. minuta vodili 2:0 golovima Viktora Tsigankova (8) i Denisa Garmaša (15). U 33. minuti je smanjio David Hovorka, a izjednačio je Michal Travnik u 81. minuti. Josip Pivarić je odigrao cijeli susret za goste.

U prvom susretu K skupine Astana je pobijedila Rennes 2:0, a junak utakmice bio je hrvatski nogometaš Marin Tomasov (31). Bivši igrač Zadra, Hajduka i Rijeke upisao je pogodak i asistenciju u pobjedi kazahstanskog sastava. Tomasov je u 64. minuti ubacio iz kornera, a Baktijor Zainutdinov glavom zabio za 1:0, da bi u sudačkoj nadoknadi Tomasov nakon brze kontre sjajno zabio za 2:0. Zadranin je ove sezone prvi strijelac Astane s devet golova u prvenstvu, a sada je zabio i u Europi.

Astana je ovom pobjedom preuzela vodstvo na ljestvici sa četiri boda, Rennes ima tri, kijevski Dynamo dva boda, a Jablonec jedan bod.

U susretu skupine L Chelsea je teškom mukom pobijedio mađarski Vidi sa 1:0. Mađarski bunker probio je Alvaro Morata u 72. minuti. Mateo Kovačić je odigrao cijeli susret za 'Bluese'.

U drugom susretu PAOK je rutinski odradio gostovanje kod BATE Borisova pobijedivši sa 4:1. Gosti su već nakon 17 minuta vodili 3:0 golovima Aleksandra Prijovića (6) i Lea Jabe (11, 17), a među strijelce se upisao i Dimitris Pelkas (73). Strijelac za domaćine bio je Maksim Skaviš (61).

Na ljestvici vodi Chelsea sa šest, te BATE i PAOK sa po tri boda. Vidi je na nuli.