Kelava na klupi

Eibar pobjedom do šestog mjesta, Rayo srušio Granadu

Drugom uzastopnom pobjedom Eibar se probio na šesto mjesto Primere. Dva puta je zabio Sergio Enrich (16, 29) a jednom Saul Perez (62-pen) za 3-1 pobjedu protiv Getafea.

Rayo Vallecano je sve riješio u prvih deset minuta, a dvostruki strijelac bio je Javi Guerra u 3. i 10. minuti za pobjedu 2-1 protiv Granade, koja je ostala pri dnu ljestvice. U redovima Granade pričuvni vratar Ivan Kelava gledao je utakmicu sa klupe za rezervne igrače.

Nogometaši Valencije s uvjerljivih 5-1 slavili su na gostovanju kod Celte Vigo. 'Šišmiši' su do nogu potukli donedavno vodeću momčad španjolske Primere. Paco je doveo goste u vodstvo u 13. minuti, a u 24. je izjednačio Augusto Fernandez.

Valenciji je prednost uoči poluvremena u 45. minuti donio Parejo. U nastavku su se gosti razgoropadili. Paco je u 46. minuti iskoristio pogrešku domaće obrane i svojim drugim pogotkom povisio na 3-1. Potom je Parejo došao do svog drugog gola u 64. minuti, čime je Valencia povela 4-1. Konačnih 5-1 u 79. minuti postavio je Mustafi.