VIDEO Vraća se polako: Eduardo opet zabio!

Arsenal je uvjerljivo slavio na gostovanju u Portsmouthu a naš Dudu zabio je vodeći pogodak Topnika.

Eduardo da Silva dobio je priliku da zaigra od prve minute, i sjajno je iskoristio. U 28. minuti utakmice Dudu je zabio za vodstvo Arsenala. Pucao je iz slobodnjaka a lopta se odbila od obrambenog igrača i prevarila vratara Portsmoutha Begovića. Eduardo je to četvrti pogodak u prvenstvu, posljednji je zabio u pretprošlom kolu protiv Hull Citya.

Na 2:0 povisio je Nasri u 42. minuti utakmice nakon sjajne akcije Topnika koju je započeo naš Dudu.

U drugom poluvremenu, točnije u 69. minuti Ramsey je povisio na 3:0. Naš Eduardo da Silva zamijenjen je u 71. minuti a umjesto njega je u igru ušao Tomas Rosicky. Portsmouth je u 74. minuti uspio smanjiti na 3:1preko Belhadja, no, u 81. minuti Song  postavlja konačnih 4:1 za Topnike.

Ovom pobjedom Arsenal se pridružio vodećem Chelseaju na samo 4 boda, s tim da Wengerova momčad ima i utakmicu manje.

Redoslijed: 1. Chelsea 45, Manchester Utd. 43, Arsenal 41 (-1)...