Everton je zamalo priredio iznenađenje i svladao Arsenal na Emiratesu, no Topnike je u sudačkoj nadoknadi spasio Rosicky. Naš Eduardo da Silva asistirao je za izjednačujući pogodak Arsenala.

Eduardo da Silva nastavlja sa sjajnim igrama u dresu Topnika. U 28. minuti odlično je namjestio loptu za Denilsona koji je pogodio mrežu Evertona. Prije toga gosti su poveli u 12. minuti preko Osmana. Spašavali su igrači Arsenea Wengera jedan bod nakon što im je Evertonov Južnoafrikanac Steven Pienaar pobjegao u kontru i zabio u 81. minuti tijekom najžešćih napada domaćih nogometaša. Zabio je veznjak gostiju majstorski, poput Panenke, samo iz trka, prebacivši fino potkopanom loptom već polegnutog Manuela Almuniju.

Ipak, u 2. minuti sudačke nadoknade, za konačnih 2-2 zabio je Čeh Tomaš Rosicky na asistenciju Aboua Diabyja. Bio je to drugi Čehov pogodak ove sezone.

Gosti su u vodstvo došli u 12. minuti golom Leona Osmana na asistenciju Amerikanca Landona Donovana koji je debitirao za Everton.Član LA Galaxyja, koji se nalazi na desetodnevnoj posudbi u liverpulskom klubu, u igri je ostao do 68. minute.

Eduardo je u igri bio do 75. minute, kada ga je zamijenio Meksikanac Carlos Vela.

U Engleskoj je zbog vremenskih neprilika zasad odgođeno čak sedam utakmica 21. kola.