Liga prvaka

Samo jedan igrač bio je stariji od Edina Džeke kad je zabio u polufinalu Lige prvaka

Postigavši vodeći pogodak na utakmici protiv Milana, napadač Intera Edin Džeko postao je drugi najstariji igrač koji je zabio u polufinalu Lige prvaka.

Edin Džeko (Foto: Afp)

Napadač BiH postigao je pogodak s 37 godina i 54 dana, dok je rekorder i dalje Velšanin Ryan Giggs, koji se upisao među strijelce s 37 godina i 148 dana.

Veznjaku Manchester Uniteda to je uspjelo u travnju 2011. u pobjedi 2:0 protiv Schalkea. Na trećem mjestu je Phillip Cocu (34 godine i 187 dana), a zatim slijedi Xabi Alonso (34 godine i 160 dana).

Korak do rekorda došao je i Inter, koji je poveo 2:0 nakon svega 10 minuta i 16 sekundi igre. To je treće najbrže vodstvo 2:0 u nekom od polufinala Lige prvaka.

Rekord drži Juventus, koji je 1999. poveo protiv Manchester Uniteda s 2:0 nakon 10 minuta i 15 sekundi igre, a oba gola je zabio Pippo Inzaghi (6, 11). Međutim, Crveni vragovi u nastavku susreta zabili su tri gola za pobjedu 3:2 i plasman u finale nakon što je prvi susret na Old Traffordu završio 1:1.

Deset minuta i 15 sekundi za dva gola trebala su i Manchester Unitedu protiv Arsenala u uzvratnom susretu polufinala 2009.

Park Ji-sung zabio je u osmoj, a Cristiano Ronaldo u 11. minuti. ManU je slavio sa 3:1 nakon što je u prvom susretu pobijedio s 1:0. Međutim, u finalu je izgubio od Barcelone (0:2).