Hoće li se vratiti? Hm...

Teško vrijeme za slavni klub: Prošle sezone ispali, a sad u posljednjim minutama izgubili kod kuće

Iako je rana faza sezone, nisu baš uraganski ušli u drugoligaško nadmetanje.

Onog trenutka kada su u svibnju ove godine ispali iz Bundeslige, u Schalkeu su se nadali da će izboriti ekspresni povratak u najviši rang njemačkog nogometa.

Međutim, ono što su dosad odigrali u drugoligaškom društvu daleko je od nagovještaja nekakvog ekspresnog povratka.

Ovog petka su na svojoj Veltins-Areni ugostili Karlsruher i izgubili, konačan rezultat bio je 1:2.

Već u drugoj minuti gosti su šokirali Schalke i njegove navijače, došavši u vodstvo preko Choi Kyoung-Roka.

Prvi golgeter kluba iz Gelsenkirchena, Simon Terodde, izjednačio je u 15. minuti.

Početkom nastavka VAR je poništio pogodak kojim je Schalke mogao doći u vodstvo i tu su kola krenula nizbrdo. U 72. minuti ostali su s igračem manje nakon što je Victor Palsson dobio izravni crveni karton, a Karlsruher je terensku nadmoć okrunio u 88. minuti kada je Marvin Wanitzek postigao pobjednički pogodak.