Soudani promašio penal

Drama na Maksimiru: Dinamo protiv Osijeka iščupao bod u 94. minuti!

Dinamo i Osijek odigrali su 1:1 na Maksimiru u 12. kolu Prve HNL...

U susretu 12. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama i Osijeka odigrali 1-1 (0-1), a Zagrepčani su izbjegli prvi poraz sezone pogotkom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Čileanac Angelo Henriquez doslovce je u posljednjim sekundama dvoboja uspio prihvatiti i pogoditi mrežu gostiju, koji su bili nadomak velikog iznenađenja.

Osječani su u 17. minuti šokirali zagrebačku momčad lijepom akcijom koju je okončao Eros Grezda neobranjivim šutom u suprotni kut. U 55. minuti dosuđen je kazneni udarac nakon što je Mudražija srušio Antolića. Soudanijev udarac s "bijele točke" vratar Malenica je uspio obraniti, a u nastavku Hodžić promašuje prazna vrata.

Utakmica će se pamiti i po tome što se nakon više od dvije godine suspenzije na teren vratio veznjak Dinama i makedonske reprezentacije Arijan Ademi, koji je ušao u igru u 58. minuti. Postigao je i gol, ali suci su ga poništili. Dojam je da nije bilo zaleđe, jer se čini da mu je loptu zapravo dodao Osijekov igrač.

Dinamo je povećao svoju prednost i sada vodi s 30 bodova, pet više od Rijeke, dok je sada treći s 21 bodom.

Pred 2000 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Zebec iz Cestice.

Strijelci: 0-1 Grezda (17), 1-1 Henriquez (90+4)

Promašeni penal: Soudani (55)