'Došlo je vrijeme, SP 2010. osvojit će afrička zemlja!'

Bivši nogometaš Marseillea i reprezentacije Gane, Abedi Pele vjeruje da je konačno došlo vrijeme da jedna od afričkih zemalja osvoji svjetsko prvenstvo u nogometu...

'Prognoziram da će jedna afrička zemlja otići daleko, a pri tome mislim da će podići trofej na kraju natjecanja. Ljudi mi se smiju kad ovo kažem, ali ja vjerujem u to,' izjavio je trostruki najbolji afrički nogometaš godine Abedi Pele, koji je u dresu Marseillea osvojio i europski Kup prvaka.

'Kad sam rekao da će afrički prvaci Egipćani dobiti Italiju na Kupu konfederacija ljudi su mi se smijali, ali ispalo je tako. Ovo nam je najbolja prilika za osvajanje SP-a. Povijest nam govori kako je samo Brazil uspio osvojiti SP izvan svog kontinenta,' dodao je Pele, koji svih šest afričkih reprezentacija ravnopravno favorizira.

'Pogledajte Alžir, Nigeriju, Obalu Bjelokosti, Kamerun, Ganu...napreduju velikom brzinom,' zaključio je 45-godišnji Ganac.

Tako se Abedi pridužio Liberijcu Georgeu Weahu, koji također vjeruje kako će Afrikanci podići pobjednički trofej.

Podsjetimo, u povijesti SP-a do titule su dolazile samo reprezentacije iz Europe (Italija, Njemačka, Engleska, Francuska) i Južne Amerike (Brazil, Argentina, Urugvaj), dok su od Afrikanaca najdalje došli Kamerunci 1990. godine i Senegalci 2002., u četvrtfinale SP-a.