Dinamov dječji vrtić srušio Moskvu, muka Bilih u Sinju

Dinamo je nastavio sa serijom dobrih rezultata na pripremama, danas je pala i šestoplasirana momčad ruskog prvenstva Moskva. Splićani su pak u Sinju teškom mukom stigli do pobjede.

Nakon Hiroshime, Cluja i Teplica Dinamo je slavio i protiv Moskve, bilo je 2:0. Unatoč velikom pljusku, zbog dobre drenaže teren je bio pogodan za igru. Jurčić je ovu utakmicu iskoristio kako bi dao priliku većini mladih igrača pojačanih za Roberta Kovača - Tomečak (rođen 1989.), Komorski (1992.), Kramarić (1991.), Šitum (1992.), Mlinar (1992.), Vrsaljko (1992.), Antolić (1990.), Barbarić (1989.).

No, to se nije puno odrazilo na Dinamovu igru. Već u 14. minuti iz prvog pravog napada Zagrepčani su povelli pogotkom Kramarića. U 30. minuti Rusi su tražili bezuspješno tražili jedanaesterac nakon pada njihovog igrača Goljševa.

I u nastavku su Rusi tražili jedanaesterac zbog igranja rukom Dinamovih braniča, no sudac se opet nije oglasio. Jurčić je u drugom poluvremenu napravio čak sedam izmjena, pa su pred kraj utakmice igrači Dinama iskoristili svježinu, u 88. minuti mladi Šitum predriblao je obranu Moskve, te sjajnim udarcem ljevicom proparao rašlje za konačnih 2:0.

Razdrmani Hajduk unatoč odlasku Reje došao je na nogometnu feštu u Sinj. Protiv Junaka Splićane su vodili Joško Španjić i Igor Tudor. Sinjani su unatoč blatnom terenu odigrali stvarno junački, te su bili ravnopravan protivnik Splićanima. Prvih pola sata igre Hajduk se ničim nije isticao da je bolji, čak su domaćini imali inicijativu. No, u 30. minuti nakon sudara dva Junakova braniča lopta je došla do Skoke koji je asistirao Livaji za vodeći pogodak.

No, ubrzo su Sinjani izjednačili, Midenjak je sa 16 metara dobro pucao i prevario Subašića. Pred sam kraj prvog dijela Junak je i poveo. Subašić je igrao rukom izvan kaznenog prostora, no sudac mu nije dodijelio crveni karton. Kazna je ipak stigla iz slobodnog udarca, Poljak je pogodio rašlje Hajdukovog gola.

Hajduk je u nastavku zaigrao bolje, no do izjednačenja je stigao slučajno. Ibričićev ubačaj u vlastitu je mrežu spremio Topić. Pred sam kraj utakmice Ibričić je pronašao Tomasova koji je iz blizine ipak donio pobjedu Splićanima.