Briljirao Olmo

''Petarda'' Dinama za 14. prvenstvenu pobjedu i povećanje vodstva na ljestvici

Nogometaši Dinama pobijedili su u utakmici 19. kola Prve HNL Istru 1961 s 5-1 (2-0) i povećali svoje vodstvo na ljestvici.

Nogometaši Dinama očekivano su izborili 14. prvenstvenu pobjedu i učvrstili vodeću poziciju na prvoligaškoj ljestvici.

Dinamo je terensku premoć uspio realizirati u 19. minuti kada je Nikola Moro lukavo izveo slobodan udarac s 20-ak metara i prizemnim udarcem "ispod živog zida" uspio prevariti nemoćnog vratara gostiju Ćorića.

U 38. minuti Olmo je odlično uposlio Sosu koji centrira do Soudanija koji prizemnim udarcem iz blizine povećava vodstvo Dinama.

U dugom poluvremenu nogometaši Istre 1961 zaigrali su otvorenije i agresivnije prema golu domaćih i već u 49 minuti Matjaž glavom prebacuje loptu do Maksimovića koji ju opet udarcem glavom prosljeđuje u mrežu i vraća goste u susret.

Sreća i odlična intervencija vratara Dominika Livakovića spriječili su u 62. minuti izjednačenje do kojega nije došlo zato što je Livaković čudesnom intervencijom uspio zaustaviti udarac Jelavića s udaljenosti od nekoliko metara.

Najbolji pojedinac u momčadi Dinama Dani Olmo sve je pripremio Anti Ćoriću u 78. minuti kada mu je petom ostavio povratnu loptu na 20-ak metara od gola koju Ćorić šalje u mrežu.

Sedam minuta prije kraja utakmice i samo minutu nakon što je ušao u igru Armin Hodžić je povećao na 4-1 kada je povratnu loptu Suodanija iz okreta poslao u mrežu, a isti igrač u sudačkoj nadoknadi postavlja konačnih 5-1.

Istra 1961 ostala je sa 16 bodova na predposljednoj poziciji i momčadi iz Pule predstoji grčeviti put za ostanak u ligi, ali i za financijsku konsolidaciju kluba.

Utakmica je odigrana na stadionu Maksimir, a sudio je pred 300 gledatelja Bel iz Osijeka.

Strijelac: 1-0 Moro (19), 2-0 Soudani (38), 2-1 Maksimović (49), 3-1 Ćorić (78), 4-1 Hodžić (83), 5-1 Hodžić (90+2).

Prati nas na Instagramu!
Nogometaši Hajduka i Osijeka su saznali imena potencijalnih protivnika u 3. pretkolu Konferencijske lige.

Ako momčad Gennara Gattusa opravda ulogu favorita i svlada HB Torshavn, onda ih u trećem pretkolu čeka poraženi iz dvoboja Trabzonspor - Ružomberok.

Što se pak tiče Osječana, oni prvo moraju svladati Levadiu iz Tallinna, a onda u trećem pretkolu idu na pobjednika dvoboja između Zire i DAC.

📷 AFP
Rijeka saznala ime potencijalnog protivnika u 3. pretkolu Europske lige, a to će biti pobjednik dvoboja Šerif - Elfsborg.

📷 AFP
Domagoj Vida se nakon 14 godina oprostio od igranja za hrvatsku nogometnu reprezentaciju, a u nizu reakcija je i ona Matea Kovačića koji mu je posvetio zaista prekrasnu objavu.

"Koliko god mi ovo teško palo, a tebi sigurno još puno teže, baš sam sretan što smo imali priliku zajedno boriti se za najljepši dres i proslaviti najveće trenutke hrvatske reprezentacije. Voli te Kova!", poručio je Kovačić. ❤️🇭🇷