rijeka s igračem manje

Derbi uoči derbija: Osijek na svom terenu pobijedio Rijeku

Rijeke je već u šestoj minuti ostala s igračem manje, a Osijek je to znao iskoristiti.

U utakmici 22. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Osijeka pobijedili Rijeku s 2:1 (0:0) i probili se na treće mjesto. Bla je to treća pobjede Osijeka nad Rijekom ove sezone u isto toliko utakmica.

Derbi u Osijeku započeo je crvenim kartonom braniča Rijeke Darija Župarića, no domaći nogometaši nisu uspjeli realizirati tu prednost u prvih 45 minuta. Ali, već u četvrtoj minuti drugog dijela Alen Grgić snažnim udarcem iz blizine prisiljava vratara Rijeke Simonu Slugu da praktički sam ugura loptu u mrežu.

U 56. minuti dosuđen je kazneni udarac za Osijek koji je sigurno u pogodak pretvorio Haris Hajradinović. Tri minute prije kraja Domagoj Pavičić preciznim udarcem postiže počasni gol za Rijeku.

Osijek je na trećem mjestu preskočio Rijeku s 39 bodova, dok je prvak sada četvrti s 38. Vodi Dinamo s 53 ispred Hajduka (41). Dvije vodeće momčadi u nedjelju se susreću u najvećem hrvatskom derbiju.

Susret se igrao na stadionu Gradski vrt, a sudio je pred 4.000 gledatelja Duje Strukan iz Splita.

Strijelci: 1:0 Grgić (49), 2:0 Hajradinović (56pen), 2:1 Pavičić (87)

Crveni karton:Župarić (Rij, 6)