Žilav otpor gostiju

Danska s igračem više teškom mukom pobijedila Panamu

Danska je pobijedila Panamu 1:0 u prijateljskoj utakmici u Kopenhagenu.

Pione Sisto i Danci slave gol (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U pripremnoj utakmici odigranoj u Kopenhagenu nogometaši Danske su slavili protiv Paname s 1-0.

VIDEO Danska - Panama 1:0

Panamci su se na Broendby Areni dobro držali sve do 65. minute kada im je zbog neopreznog starta na vrataru Kasperu Scmeichelu isključen centarfor Blas Perez, a četiri minute kasnije Pione Sisto je postigao gol na asistenciju Thomasa Delaneya.

Obje momčadi će igrati na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. Danska je u skupini C s Francuskom, Australijom i Peruom, a Panama u skupini G s Engleskom, Belgijom i Tunisom. Danci su mogući hrvatski protivnici u drugom krugu Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Farski otoci i Latvija su u Torshavnu odigrali 1-1, domaćini su poveli golom Atli Gregersena (27), a za Latvijce je izjednačio Vladislavs Fjodorovs (69). Luksemburg je u gostima slavio protiv Malte s 1-0 pogotkom Kevina Malgeta u 90. minuti.