Bundesliga

VIDEO Olmo strijelac u porazu Leipziga, Majer promašio zicer u pobjedi Wolfsburga

Bundesligaši su ove subote nastavili 1. kolo.

Dani Olmo (Foto: Profimedia)

Veznjak hrvatske nogometne reprezentacije Lovro Majer debitirao je za Wolfsburg igravši do 66. minute u 2-0 (2-0) domaćoj pobjedi protiv novaka u ligi Heidenheima u susretu 1. kola njemačkog prvenstva.

Oba gola za momčad koju vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač postigao je Wind (6, 27).

Andrej Kramarić odigrao je čitav susret za Hoffenheim koji je izgubio na svom terenu od Freiburga sa 1-2 (0-2). Gosti su stigli do dva gola prednosti autogolom Szalaija (39-ag) i golom Sallaija (45+3), da bi u nastaku Kabak (50) smanjio na konačni rezultat.

Harry Kane VIDEO Kane zabio prvijenac za Bayern na bundesligaškom debiju pa poslije liječničke pomoći napustio igru divider

Dion Drena Beljo igrao je od 58. minute za Augsburg, kod kojega je David Čolina ostao na klupi, u 4-4 (3-3) domaćem remiju protiv Borussije iz Moenchengladbacha. Gosti su poveli sa 2-0 i 3-1 golovima Itakure (13), Čvančare (27) i Ngoumoua (37) samo da bi Augsburg preokrenuo na 4-3, strijelci su bili Rexhbecaj (29), Bauer (41), Michel (45+7-11m) i Vargas (76), da bi konačni rezultat postavio Čvančara (90+7-11m).

Borna Sosa šao je u igru u 78. minuti u visokoj 5-0 (2-0) domaćoj pobjedi Stuttgarta protiv Bochuma. Po dva gola postigli su Guirassy (18,77) i Katompa Mvumpa (60, 67), a jednom se u strijelce upisao Zagadou (38).

Lovro Majer Lovro Majer odlazi iz Francuske: Postaje drugo najskuplje pojačanje u povijesti kluba divider

U najjačoj utakmici 1. kola Bayer iz Leverkusena je na svom terenu nadigrao RB Leipzig sa 3-2 (2-1).Golove za domaće postigli su Frimpong (24), Tah (35) i Wirtz (64), a za goste Olmo (39) i Openda (71).

Bayern je u obranu naslova krenuo u petak gostujućom 4-0 (1-0) pobjedom protiv Werdera u Bremenu.

Još će u subotu igrati Borussia Dortmund - Koeln, dok će u nedjelju kolo zaključiti Union Berlin - Mainz 05 i Eintracht Frankfurt - Darmstadt.

REZULTATI 1. KOLA,

Petak:

Werder - Bayern 0-4 (Sane 4, 90, Kane 75, Tel 90+4)

Subota:

Bayer - RB Leipzig 3-2 (Frimpong 24, Tah 35, Wirtz 64 / Olmo 39, Openda 71)

Wolfsburg - Heidenheim 2-0 (Wind 6, 27)

Hoffenheim - Freiburg 1-2 (Kabak 50 / Szalai 39-ag, Sallai 45+3)

Augsburg - Borussia M. 4-4 (Rexhbecaj 29, Bauer 41, Michel 45+7-11m, Vargas 76 / Itakura 13, Čvančara 27, 90+7-11m, Ngoumou 37)

Stuttgart Bochum 5-0 (Guirassy 18, 77, Zagadou 38, Katompa Mvumpa 60, 67)