Dobro je prošlo na kraju

Dambrauskas otkrio što je s Kalinićem: ''Primali smo glupe golove, može biti svašta na Pojudu''

Valdas Dambrauskas prokomentirao je utakmicu protiv Villarreala.

Hajduk je izgubio od Villarreala 4:2 u play-offu Konferencijske lige. Poveli su Bijeli rano golom Stipe Biuka, ali sve su prosuli u prvom poluvremenu kada je utakmica bila manje-više zaključena. Valdas Dambrauskas stao je pred novinare nakon utakmice.

Kakav je osjećaj nakon utakmice, što mislite o uzvratu?

''Prvo moramo odraditi utakmicu u prvenstvu, a naravno druga utakmica će biti lakša za pripremu jer nema veze koliko vi analizirate i pripremate utakmicu oni mogu jedino napredovati kroz igranje ovakvih velikih utakmica. Naravno da sam razočaran porazom, pogotovo prvim poluvremenom jer je utakmica krenulo savršeno po nas, ali primili smo glupe i naivne golove, mogli smo puno bolje reagirati kod golova. Protivnik je stvarno klasa, mogli su zabiti i iz drugih prilika, ali ja bih volio da su zabili iz drugih prilika, a ne iz naših grešaka, mogli smo biti puno bolji i koncentriraniji. Vjerujem da smo i dalje u igri i da ćemo odigrati bolju utakmicu u Hrvatskoj''

Kakva je bila ideja s Awaziemom na zadnjem veznom?

''Ako ste malo istražili onda znate da je Awaziem zadnji vezni koji je počeo karijeru na toj poziciji, a tek je kasnije spušten u zadnju liniju, nije mu ništa novo bilo igrati na ovoj poziciji. Željeli smo imati takvog igrača u sredini terena jer je Villarreal dobar u međuprostoru i s dubinskim loptama prema napadačima koji su odlično koordinirani, znali smo da mogu pronaći prostora gdje ga nema. Sredina terena nije bila problem, već na bokovima smo bili probijani. Awaziem je miran na lopti i po meni je odigrao dosta dobru utakmicu danas.''

Torcida u Valenciji VIDEO Torcida je poslala jasnu poruku igračima nakon poraza od Villarreala divider

Španjolski novinar uputio je pitanje za Dambrauskasa: Što mislite o uzvratu u Splitu, imate li šanse za prolaz?

''Utakmica na domaćem terenu će biti potpuno drugačija, siguran sam da nećete vjerovati, ali atmosfera će biti potpuno drugačija, kao i naš pristup utakmici će biti drugačiji. Momci imaju iskustvo iz prve utakmice, znaju tko ih čeka za tjedan dana, mi jednostavno moramo igrati bolje. Ako nam Bog pomogne i damo prvi gol moglo bi svašta biti na Poljudu. Moramo se fokusirati na iduću utakmicu u prvenstvu i nastaviti dalje, to je nogomet, ništa nije izgubljeno.''

gol expired Španjolski mediji slave heroja koji je uništio Hajduk i spominju pakao u uzvratu na Poljudu divider

Kako je Nikola Kalinić?

''Koliko sam vidio ozbiljna je ozljeda, duboka je ogrebotina, samo se nadam da nije ozlijeđena kost. Više ćemo znati nakon pregleda naših doktora. Stvarno je tužno kada se igrač vrati nakon ozljede, pauzirao je mjesec dana, odigrao samo koju minutu protiv Dinama i danas je ušao i nakon samo nekoliko minuta mu se to dogodilo. Jako je bitan igrač za našu momčad''

Jeste li optimistični oko uzvrata, smatrate li da Hajduk može proći dalje?

''Ja sam pozitivan, znam moje igrače, biti će motivirani, ne mogu biti neoptimističan, znam što znači igrati pred punim Poljudom i znam da naši navijači mogu podignuti svaku momčad na svijetu. Vjerujem da će atmosfera biti odlična, znam da je Villarreal odličan, ali nadamo se u uzvratu. Čak i danas naša igra u napadu nije bila loša, iskorištavali smo njihovu dubinu, zaista sam sretan što je Stipe dao gol nakon 10 mjeseci, igrao je jako dobro. Moramo se fokusirati na Lokomotivu, a nakon toga se bacamo na Villarreal'', zaključio je Valdas.

Ima li Hajduk šanse na Poljudu protiv Villarreala?