NEVJEROJATAN REKORD

VIDEO Čudo u Konferencijskoj ligi: Nigerijac zanimljivog prezimena postigao najbrži hattrick u povijesti

Nogometaši belgijskog Genta odradili su odličan posao na gostovanju kod Basaksehira u susretu osmine finala Konferencijske lige.

Gift Emmanuel Orban (Foto: Afp)

Belgijski Gent prvi je četvrtfinalist ovosezonske Konferencijske lige.

Oni su na gostovanje u Istanbul kod Basaksehira došli nakon ne baš ugodnih 1:1 na domaćem terenu, no već do poluvremena su zakoračili u idući krug natjecanja.

Orban riješio utakmicu u tri minute

Naime, na poluvremenu su vodili 0:4, a prva tri pogotka postigao je isti igrač i to ne na bilo koji način.

Radi se o 20-godišnjem Nigerijcu Giftu Emmanuelu Orbanu, koji je postao strijelcem najbržeg hattricka u povijesti UEFA natjecanja. Za to su mu trebale samo tri minute, budući da je poentirao u 31., 32. i 34. minuti susreta. Točnije, tri minute i 24 sekunde.

Pogotke, od kojih je onaj za 0:2 uistinu sjajan, možete i pogledati. Prvi, drugi, treći.

Time je samo potvrdio sjajnu formu, budući da je prije samo tri dana postigao četiri pogotka u pobjedi njegove momčadi nad Zuite Waregemom (2:6).

Samo tri minute nakon ovog hattricka, Gent je postigao i četvrti pogodak nakon čega je praktički bio siguran. Do kraja susreta su domaći postigli tek počasni pogodak.

Salahu trebalo sedam, Daki devet minuta

Čisto za usporedbu, da vidite koliko je ovo nevjerojatno postignuće, možemo reći kako najbrži hattrick Lige prvaka pripada Mohamedu Salahu, koji je u ovosezonskoj 1:7 pobjedi nad Rangersima tri pogotka postigao unutar sedam minuta.

U Europskoj ligi je najbržeg strijelcu trebalo još više. Patson Daka iz Leicester Cityja to je napravio u devet minuta.

O ovom mladom Nigerijcu zanimljivog prezimena sigurno ćemo još jako puno čuti.