"ugasio" je grotlo dragaua

Prije točno 10 godina Cristiano je zabio jedan od najspektakularnijih golova u Ligi prvaka!

Na današnji dan prije točno 10 godina Cristiano Ronaldo zaprepastio je nogometni svijet spektakularnim golom Portu u Ligi prvaka.

Cristiano Ronaldo zabija pogodak Portu 2009. (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Na točno današnji dan prije 10 godina Cristiano Ronaldo postigao je jedan od najspektakularnijih pogodaka u povijesti Lige prvaka! Portugalac je u dresu Manchester Uniteda zabio jedini pogodak u uzvratnom susretu četvrtfinala na gostovanju kod Porta, koji je United prošao u polufinale sveukupnim rezultatom 3:2.

Ronaldo je u 6. minuti prvog poluvremena odapeo dalekometni "projektil" s otprilike 35 metara, koji je završio u gornjim desnim rašljama vratara Heltona. U trenutku kada je Cristiano Ronaldo vodio loptu kompletan stadion Dragao je gromoglasno zviždao, a onda u djeliću sekunde utihnuo nakon spomenutog "projektila".

Manchester United je nakon toga u polufinalu eliminirao Arsenal, da bi u finalu izgubio od Barcelone s 2:0. Nadolazećeg ljeta Cristiano Ronaldo je napustio Manchester United i potpisao za Real Madrid.