sporna upotreba VAR-a

Japan iznenadio Urugvaj, nije im pomogao ni kontroverzni penal na Cavaniju

Japan je osvojio prvi bod na Copa Americi.

Edinson Cavani (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U drugom krugu skupine C Copa Americe Urugvaj i Japan, koji sudjeluje kao gostujuća reprezentacija, odigrali su 2:2.

Japan je poveo nakon lijepog poteza Kojija Miyoshija, koji se driblingom riješio čuvara i prevario Fernanda Musleru u 25. minuti.

Oko pet minuta kasnije dogodila se sporna situacija koja je rezultirala penalom za Urugvaj. Edinson Cavani pokušao je pucati i pritom pogodio nogu japanskog stopera Naomochija Uede. Sudac u početku nije ništa pokazao, ali promijenio je odluku nakon konzultacija s VAR-om. Čini se da je Japanac prvi dotaknuo loptu, pa je ova odluka izazvala brojne polemike.

Siguran izvođač za 1:1 bio je Luis Suarez, ali Japan je opet poveo u 59. minuti, a strijelac je opet bio Miyoshi, koji je natrčao na jednu odbijenu loptu i pospremio je u mrežu.

Urugvaj je ipak u 66. minuti došao do boda, a gol je nakon kornera glavom zabio Jose Gimenez.

Japanu je ovo prvi bod na Copi, a vodećoj momčadi skupine Urugvaju četvrti. Drugo kolo kompletirat će Čile i Ekvador u noći s petka na subotu (1:00). Čile ima priliku preuzeti vrh jer su u prvom susretu pobijedili Japan.