Cico startao porazom u Makedoniji, Grci razočarali

Hrvatski trener Zlatko Cico Kranjčar debitirao je na svojoj novoj dužnosti, kao izbornik nogometne reprezentacije Crne Gore. Premijeru je zaokružio porazom 1-2, a bolje nisu prošli ni Grci protiv Senegala...

U Skopju na Gradskom stadionu Makedonija je pobijedila Crnu Goru, a ključ domaće pobjede bio je nogometaš Intera Goran Pandev. Unutar samo pet minuta Makedonci su postigli dva pogotka.

U 26. minuti su Pandev i Stojkov izbacili Naumoskog u gol-šansu, koju je ovaj potonji i iskoristio, a već u 30. se i sam Pandev upisao u strijelce.

Makedonija je bila daleko bolja u prvom dijelu, no u nastavku je i Crna Gorda došla do zraka. U 61. minuti je Marko Baša smanjio rezultat na 2-1 nakon preciznog udarca glavom, a došli su Crnogorci i do izjednačenja, ali je pogodak Mirka Vučinića poništen zbog zaleđa.

Na londonskom Loftus Roadu su utakmicu odigrali Južna Koreja i Obala Bjelokosti. Iako su taj teren domaćim mogli nazvati igrači iz afričke reprezentacije, jer mahom njihovi igrači igraju u londonskim klubovima, daleko su se bolje na terenu snašli Azijati.

Već je u 4. minuti prednost Južnoj Koreji donio Dong-Gook Lee, nakon čega su Bjelokoščani započeli s nasrtajima prema suparničkim vratima. No, u tome nije bilo niti reda, niti taktike, niti mirnoće. Sve je zaključeno novim pogotkom u njhovoj mreži. U 90. se u strijelce upisao i Tae-Hwi Kwak.

Gorak poraz doživjela je i Grčka, protiv Senegala kojeg već duže vrijeme nema na svjetskog nogometnoj sceni, od 2002. godine. Afrikanci su slavili golovima Nianga i Ndawa, a najveći suparnik Hrvatske u kvalifikacijama za Euro 2012. sigurno ne može biti zadovoljan takvim rezultatom