U derbiju začelja

Cibalia s igračem manje produžila nadu u prvoligaški spas

U susretu 32. kola Prve HNL Cibalia je u Vinkovcima pobijedila Split 1-0 (0-0).

U derbiju začelja Prve HNL Cibalia je pobijedila Split 1-0 i produžila nadu u prvoligaški spas.

Cibalija je ostala na začelju, ali se četiri kola prije kraja prvenstva približila Splitu na dva boda zaostatka.

Pogodak odluke zabio je Edi Baša u 55. minuti utakmice. Matija Mišić je iz slobodnog udarca uzdrmao okvir gola, a Baša je natrčao na odbijenu loptu pogodivši za vodstvo.

Cibalija je od 72. minute igrala bez isključenog Tomislava Čuljka, međutim Split nije uspio postići pogodak niti s igračem više. Nogometaši Splita su već devet kola bez slavlja, a pritom na osam utakmica nisu niti zabili gol.

U drugom nedjeljnom susretu 32. kola Prve HNL Slaven Belupo je pobijedio Istru 1961 2-0.

Na vrhu ljestvice se nalazi Rijeka sa 79 bodova, Dinamo je drugi s pet bodova manje, a na trećem mjestu je Hajduk sa 62 boda.