norwich na vrhu

Championship: Krovinović asistirao, Sluga obranio 11-erac

Američki napadač je u 83. minuti mogao upisati i hat-trick, no Sluga je obranio njegov jedanaesterac.

U susretu 40. kola druge engleske lige tj. Championshipa, Nottingham Forest je pobijedio Queens Park Rangers sa 3-1, a za drugi gol Foresta asistirao je hrvatski nogometaš Filip Krovinović.

Domaćin je poveo u 44. minuti golom Alexa Mightena, a 20 minuta kasnije Lewis Grabban je zabio za 2-0 na dodavanje hrvatskog nogometaša. Pobjedu Nottingham Foresta potvrdio je James Garner golom u 69. minuti. U posljednjim trenucima susreta Queens Park Rangers je smanjio preko Lyndona Dykesa.

Krovinović, koji je na City Ground stigao u siječnju ove godine na posudbu iz Benfice, nakon što je dvije sezone bio na posudbi u WBA, igrao je cijeli susret.

Za razliku od Krovinovića, Simon Sluga nije imao razloga za zadovoljstvo. Njegov Luton Town je kod kuće izgubio od Barnsleyja sa 1-2, a oba gola za goste zabio je Daryl Dike (27, 59).

Američki napadač je u 83. minuti mogao upisati i hat-trick, no Sluga je obranio njegov jedanaesterac. U idućem napadu Luton je smanjio, a gol je postigao Jamei Collins.

Nottingham se nalazi na 15. mjestu sa 48 bodova, dok je Luton dva mjesta bolji s dva boda više.
Na vrhu Championshipa je Norwich sa 84 boda.