Jozo golgeter

Celtic osigurao 50. naslov, Šimunović opet zabio: Drugi gol u dva kola

Šimunović je uhvatio golgetersku formu u škotskom velikanu.

Jozo Šimunović (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nogometaši Celtica osigurali su osmi uzastopni i jubilarni 50. naslov prvaka nakon što su u susretu 36. kola škotskog prvenstva na gostovanju pobijedili Aberdeen s 3:0.

Celtic sada ima nedostižnih 12 bodova više ispred najvećeg rivala Rangersa koji do kraja sezone ima još tri utakmice.

Pobjedu Celticu na Pittodrie stadionu donijeli su Mikael Lustig golom u 40. minuti, Jozo Šimunović pogotkom u 53. minuti, te Odsonne Eduard koji se među strijelce upisao dvije minute prije kraja susreta.

Šimunić je zabio glavom nakon ubačaja iz kornera. Bio je to njegov drugi pogodak ove sezone u prvenstvu nakon što je zabio i Kilmarnocku u prošlom kolu u pobjedi 1:0.

Celtic je ove sezone već osvojio Liga kup, a 25. svibnja će imati priliku osvojiti i treću uzastopnu trostruku krunu u finalu Kupa protiv Heartsa.