Dugo su vodili, ali...

Iznenađenje na Stamford Bridgeu: Prekinut Chelseajev niz pobjeda

Chelsea je odigrao 1:1 s Burnleyjem na svome terenu u 11. kolu Premierlige...

Niz uzastopnih prvenstvenih pobjeda vodećeg sastava engleske nogometne Premierlige Chelseaja stao je na brojci četiri nakon što su "plavi" na svom Stamford Bridgeu odigrali 1-1 (1-0) s Burnleyem u susretu 11. kola.

Chelsea, za kojega zbog ozljede mišića ponovno nije igrao hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić, poveo je golom Havertza u 33. minuti, no za iznenađenje se pobrinuo Vydra izjednačujućim pogotkom u 80. minuti.

Vodeći Chelsea sada ima 26 bodova, tri više od drugog Manchester Cityja, koji je ranije u subotu kao gost u gradskom derbiju na Old Traffordu svladao Manchester United sa 2-0 (2-0). Utakmica je otišla u smjeru Cityja već na samom početku kada je Bailly u 7. minuti teško pogriješio, u pokušaju izbijanja prilično bezopasnog ubačaja Joao Cancela krivo je zahvatio loptu te prevario vlastitog vratara De Geu za prednost gostiju.

City je potom znalački zagospodario terenom, dominirao u posjedu lopte i u potpunosti onemogućio United u bilo kakvim napadačkim akcijama. Konačnih 2-0 postavio je Bernardo Silva koji je u 45. minuti na drugoj vratnici dočekao još jedan ubačaj Cancela kojega je propustila kompletna obrana Uniteda, a vrlo loše je na udarac Portugalca reagirao i De Gea. U nastavku susreta City je rutinski čuvao prednost, dok United nije niti jednom zaprijetio gostujućim vratima.

Burnley je i dalje u zoni ispadanja, 18. s osam bodova.