Tko bi rekao...

Iznenađenje na vrhu Bundeslige: Ispred Bayerna vodi klub kojeg je malo tko očekivao na broju jedan

Pogodak odluke zabio je Timo Hubers pogodivši u trećoj minuti vlastitu mrežu.

U susretu 6. kola njemačkog nogometnog prvenstva Union Berlin je na gostovanju pobijedio Köln sa 1:0 preuzevši vodstvo na ljestvici Bundeslige.

Bila je to četvrta pobjeda berlinskog sastava uz dva remija nakon koje su skočili na vrh ljestvice sa 14 bodova. Bod manje ima Freiburg koji je odigrao 0:0 s Borussijom Mönchengladbach, a dva manje imaju Bayern, Hoffenheim, Borussia Dortmund i Freiburg.

Pogodak odluke zabio je Timo Hubers pogodivši u trećoj minuti vlastitu mrežu. Gosti su sedam minuta kasnije mogli povećati vodsto, no Jordan Siebatcheu nije realizirao jedanaesterac. Pucao je po sredini gola, a Marvin Schwabe je bio spreman.

U 81. minuti domaćin je ostao bez isključenog Luce Kiliana koji je dobio drugi žuti karton. Za domaći sastav nije igrao Nikola Soldo.

Köln je nakon prvog poraza u sezoni na sedmom mjestu s devet bodova.