Momčad Bayerna pobijedila je u gostima Hannover s 3-0 u posljednjoj utakmici 14. kola Bundeslige uz značajni doprinos hrvatskih reprezentativaca...

Ivica Olić bio je najbolji Bayernov igrač. Zabio je gol za koji mu je asistirao Danijel Pranjić, a Olić je i sam upisao asistenciju. Dogodilo se to u 19. minuti, kada je s pozicije lijevog krila odličnim prizemnim ubacivanjem pronašao Thomasa Muellera, kojem nije bilo teško iz blizine postići gol.

Na samom početku drugog poluvremena, u 47. minuti, Bavarci su povećali vodstvo nakon odlične akcije dvojice hrvatskih reprezentativaca. Pranjić je ubacio loptu s lijeve strane, a Olić je u trku glavom bio precizan i postigao svoj treći prvenstveni pogodak ove sezone. Prethodno je ostvario drugu asistenciju, a i Pranjiću je ovo bilo drugo dodavanje ove sezone za pogodak.

Pranjić je igrao na lijevoj strani u veznom redu, a trener Louis van Gaal povukao ga je iz igre u 76. minuti. Nešto kasnije, u 85., pružio je priliku Bayernovim navijačima da pljeskom nagrade i Ivicu Olića, a i sam mu je čestitao odmah nakon što je Olić napustio igru. Mario Gomez je u 90. minuti postigao pogodak za konačnih 0-3 na semaforu.

Bila je ovo prva domaća utakmica Hannovera nakon tragične smrti njegova vratara Roberta Enkea, koji je 10. studenog počinio samoubojstvo.

Nogometaši Hannovera nakon toga su izgubili obje utakmice. Bayern je, pak, nakon tri uzastopna remija, napokon upisao pobjedu kojom je skočio na četvrto mjesto na ljestvici s 24 boda, šest manje od vodećeg Bayera iz Leverkusena.