VIDEO Bundesliga: Sjajni Džeko zabio dva gola Werderu

U dvoboju aktualnoga njemačkog nogometnog prvaka i pobjednika kupa u Bremenu su Werder i Wolfsburg odigrali bez pobjednika, 2-2...

Per Mertesacker zabio je u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena gol za konačnih 2-2, te time spasio sjajnu seriju trenutačno vodeće momčadi lige, koja je i 21. utakmicu u Bundesligi odigrala bez poraza.

Gosti su dva puta vodili. Edin Džeko dovodio ih je u vodstvo majstorskim pogocima (prvi nakon solo-prodora desnom stranom 16-erca, drugi kroz noge Wieseu nakon proigravanja Zianija) u 42. i 85. minuti. Bosanski je 23-godišnji centarfor time došao do brojke od šest ovosezonskih golova (jednako toliko ima i asistencija). Zabio je u Bundesligi prvi put nakon Hannovera u sedmom kolu, u dvoboju koji se igrao prije više od dva mjeseca (26. rujna).

Dortmundska je Borussija u gostima pobijedila Hoffenheim 2-1, te upisala sedmu utakmicu u nizu bez poraza. Iza pogotka odluke Sahina iz penala u 79. minuti uslijedio je crveni karton Hoffenheimova Brazilca Maicosuela, koji je suparničkom golmanu Weidenfelleru malo prerevno pokušao oteti loptu iz ruke. Dogodilo se to u 81. minuti.

Josip Šimunić odigrao je svih devedeset minuta. Baš je on skrivio penal u 78. minuti u duelu sa suparničkim braničem Subotićem.

Ivica Banović kapetanski je do gostujuće pobjede predvodio Freiburg kod Nürnberga, svog bivšeg kluba. Bilo je 1-0 za goste, a 29-godišnji je hrvatski veznjak odigrao svih devedeset minuta.