Prvi poraz Wolfsburga

Pobjede vodećeg trojca u Bundesligi: Bayern preokrenuo, svi su u jedan bod

Kompletirano je 12. kolo njemačke Bundeslige.

Nogometaši Bayerna, Bayera Leverkusena i RB Leipziga ubilježili su pobjede u 12. kolu Bundeslige, pa je poredak na vrhu ostao neizmjenjen.

Bayer Leverkusen je s čak 4:0 slavio kod Koelna i zadržao vodstvo. Već nakon deset minuta susreta Weiser i Diaby su donijeli gostima vodstvo od 2:0, a na početku drugog dijela Schick i Wirtz su potvrdili pobjedu lidera. Tin Jedvaj je ostao na klupi Apotekara.

Bayern se u Muenchenu namučio s Wolfsburgom i nakraju preokretom slavio s 2:1. Wolfsburg je poveo golom Philippa od 5. minute, a Bavarce je spasio Lewandowski, koji je prvo izjednačio u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a potom u 50. minuti pogodio za konačnih 2:1. Josip Brekalo je igrao do 70. minute za goste.

Leipzig je s 1:0 prošao teško gostovanje kod Hoffenheima zahvaljujući pogotku Poulsena u 60. minuti. Andrej Kramarić je odigrao cijelu utakmicu za domaćine.