Kramarić asistent

Bayern slavio u Freiburgu, Leipzig deklasirao Borussiju u Dortmundu: Sjajan gol Olma

Bayern je u derbiju u Freiburgu pobijedio s 4-1 i opet ima devet bodova više od Dortmunda.

Hoffenheim je poražen kod kuće od Bochuma (1-2) u 28. kolu Bundeslige, a asitenciju za jedini gol domaćina ubilježio je Andrej Kramarić.

Kramarić je u 54. minuti namjestio gol Raumu za 1-1, no gosti su s dva gola Japanca Asama došli do važne pobjede. Kramarić je imao dvije velike šanse, a odigrao je cijelu utakmicu.

Bayern je u derbiju u Freiburgu pobijedio s 4-1.

Za branitelja naslova zabili su povratnik nakon loma noge Leon Goretzka (58), Serge Gnabry (73), Kingsley Coman (82) i Marcel Sabitzer (90+6), a za Freiburg Nils Petersen u 63. minuti. Josip Stanišić je ostao na klupi Bayerna.

Leipzig slavio u Dortmundu

Leipzig je s 4-1 pobijedio u Dortmundu drugoplasiranu Borussiu, te tako pomogao Bayernu, koji šest kola prije kraja ima devet bodova prednosti.

Klub iz Istočne Njemačke je prohujao Dortmundom, s dva gola Konrada Laimera (21, 30) i jednim Nkunkua (57) vodili su s glatkih 3-0 sve do završnice. Danny Mallen (84) smanjuje na 1-3, a samo dvije minute kasnije Danny Olmo sjajnim udarcem postavlja konačnih 4-1.

Pogodak Olma pogledajte OVDJE

Joško Gvardiol odigrao je cijelu utakmicu za goste.

Arminia Bielefeld i Stuttgart odigrali su 1-1, Borna Sosa zbog ozljede prepona nije bio u sastavu Stuttgarta.

Eintracht i Greuther Furth su igrali 0-0, a Kristijan Jakić je igrao za domaćine do 84. minute. Furth je zadnji, deset bodova udaljen od spasa.

Vodi Bayern s 66 bodova, Borussia ima 57, a Leipzig je četvrti s 48.