Skočili na ljestvici

Gvardiol asistent u bundesligaškom derbiju kola, RB Leipzig srušio Borussiju

Gvardiol je sjajnom asistencijom u 29. minuti uposlio Francuza Christophera Nkunkua koji je zaobišao gostujućeg vratara i poslao loptu u mrežu za 1:0.

U derbiju 11. kola njemačke Bundeslige RB Leipzig je pred svojim navijačima s 2:1 nadigrao Borussiju Dortmund, a hrvatski reprezentativac u dresu domaće momčadi Joško Gvardiol imao je važnu ulogu u pobjedničkoj momčadi.

Asistenciju Gvardiola pogledajte OVDJE

Marco Reus je u 52. minuti izjednačio na 1:1.

Konačnih 2:1 postavio je danski reprezentativac Yussuf Poulsen u 68. minuti na asistenciju Nkunkua.

Gvardiol je odigrao cijelu utakmicu za pobjednike, dok je Marin Pongračić bio u početnom sastavu Borussije, ali ga je na poluvremenu trener Marco Rose zamijenio. RB Leipzig je sa 18 bodova skočio s osmog na peto mjesto.