Bundesliga

Bavarci na peticu u Kupu odgovorili - peticom u Bundesligi! Josip Stanišić igrao do 69. minute

Hrvatski reprezentativac igrao je do sredine drugog poluvremena za Bayern protiv Uniona (5:2) u 10. kolu Bundeslige.

Njemački prvak Bayern München svladao je Union u Berlinu s 5-2 u 10. kolu njemačkog prvenstva i to samo tri dana nakon teškog poraza u Kupu u Moenchengladbachu (0-5).

Bavarci su u srijedu doživjeli najveći poraz od 1978. godine, ali su u Berlinu glatko dobili Union. Bayern nakon samo 23 minute igre vodio s 2-0 pogocima Roberta Lewandowskog, Leroy Sane je zabio za 3-0 u 35. minuti, da Niko Giesselmann u završnici prvog poluvremena smanjio za domaćina.

Golove pogledajte OVDJE.

Stanišić izašao 20 minuta uoči kraja

U nastavku su za Bayern pogađali Kingsley Coman i Thomas Mülle, a za Union Julian Ryerson. Josip Stanišić je igrao do 69. minute.

Bayern vodi s bodom više od Borussije koja je u Dortmundu porazila Koeln s 2-0 pogocima Thorgana Hazarda i Steffena Tiggesa.

Trećeplasirani Freiburg nadigrao je posljednjeplasirani Greuther Fürth sa 3-1 s dva autogola i pogotkom iz penala, Wolfsburg je u Leverkusenu iznenadio Bayer s 2-0, a Mainz u gostima Arminiju Bielefeld 2-1.

Rezultati:

Dortmund - Koln 2:0 (T. Hazard (40), Tigges (63))

Bayer Leverkusen - Wolfsburg 0:2 (Nmecha (48), Arnold (51))

Union Berlin - Bayern Muenchen 2:5 (Gießelmann (43), Ryerson (65)/Lewandowski (15pen, 23), Sané (35), Coman (60), Müller (79))

Frieburg -Greuther Furth 3:1  Asta (20ag), Funk (39ag), Grifo (78pen)/Leweling (74))

Bielefeld - Mainz 1:2 (1 Barrett Laursen (42)/Lee Jae-Sung (25), Burkardt (68))