Perišić ušao u nastavku

Bayern juri prema obrani titule: Sprašili pet komada, tri u prvom poluvremenu

Zahvaljujući ovoj pobjedi Bayern ima 67 bodova, deset više od najbliže Borussije Dortmund koja u nedjelju gostuje kod zadnjeplasirane momčadi Bundeslige Paderborn.

Minhenski Bayern napravio je u subotu velik korak prema osiguravanju rekordnog 30., odnosno osmog u nizu, naslova prvaka Njemačke nakon što je u utakmici 29. kola kod kuće svladao Fortunu Düsseldorf sa 5:0.

Bayern je poveo nakon autogola Mathiasa Jorgensena u 15. minuti, a 14 minuta kasnije je Pavard povećao na 2:0. Lewandowski, koji je večeras bio dvostruki strijelac, prvi je gol zabio u 29. minuti za vodstvo Bayerna 3:0. U drugom poluvremenu Lewandowski je opet strijelac u 50. minuti za 4:0, a samo dvije minute kasnije Davies zabija za konačnih 5:0.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić ušao je u igru za Bayern u 62. minuti susreta.

Fortuna je u zoni doigravanja za ostanak u Bundesligi sa 27 bodova, a predzadnji Werder ima 25.