Dugo su se mučili

Lewandowski iz penala u završnici donio pobjedu Bayernu, uvjerljivi trijumf Wolfsburga

Nakon gostujućeg poraza od Villarreala u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka, Bavarci nisu bili pravi ni na domaćem terenu protiv Augsburga.

Nogometaši Bayerna svladali su na Allianz Areni Augsburg s 1:0 u 29. kolu njemačkog prvenstva, golom iz penala osam minuta prije kraja.

Nakon gostujućeg poraza od Villarreala u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka, Bavarci nisu bili pravi ni na domaćem terenu. Iako su cijelo vrijeme imali inicijativu, nekoliko su puta ozbiljno zaprijetili i susjedi iz Augsburga. Mreže su bile netaknute sve do 82. minute, kada je Robert Lewandowski zabio iz jedanaesterca svoj 32. pogodak sezone.

Josip Stanišić je ušao u igru u 90. minuti.

Wolfsburg je danas upisao visoku pobjedu protiv Arminije iz Bielefelda (4:0), a Borussia Mönchengladbach slavila je u gostima kod otpisanog Greuther Fürtha (2:0).

Köln je napravio preokret u posljednjem dijelu utakmice protiv Mainza (3:2).