VIDEO Bundesliga: Banović zamalo srušio Wolfsburg

Hrvatski vezni nogometaš Ivica Banović istaknuo se pogotkom u gostujućem remiju 2-2 svog Freiburga kod Wolfsburga u 15. kolu Bundeslige...

Zabio je Banović iz jedanaesterca u 51. minuti utakmice za drugo vodstvo Freiburga na utakmici 2-1. Bio je to njegov četvrti bundesligaški gol ove sezone, a zabio ga je sigurno pucavši u desni kut Wolfsburgovog gola, nakon što je prethodno kazneni udarac izborio Daniel Caliugri.

Utakmica je na kraju okončala neodlučeno nakon što je Fabian Johnson u 81. minuti uskoristio sjajnu asistenciju Zvjezdana Misimovića petom na rubu kaznenog prostora i potom se sjurio prema golu i mirno prebacio vratara Pouplina.
Vratar Freiburga u 86. minuti spasio je bod gostima nakon što je Edin Džeko nakon ubacivanja sa strane pucao po golu s neka četiri metra neometan, a Pouplin je refleksnom reakcijom odbio loptu u gredu i spasio svoja vrata.

Aktualni prvaci tako nastavljaju blijeda izdanja ove sezone, pogotovo na svojoj Volkswagen Areni gdje su u osam ovosezonskih utakmica osvojili tek 11 bodova. Za usporedbu, prošlu su sezonu kod kuće imali gotovo savršen omjer, 16 pobjeda i jedan remi.

Vodeća momčad prvenstvene ljestvice, Bayer Leverkusen, nije uspio slaviti na gostovanju kod Hannovera (0-0), iako su bili bolji na travnjaku, dok su u mini derbiju kola remizirali i HSV i Hoffenheim na Nordbank Areni.
U redovima HSV-a Mladen Petrić je u igru ušao u 61. minuti, a okončao je utakmicu sa žutim kartonom uz svoje ime. S druge strane, Josip Šimunić je odigrao svih 90 minuta.

Bundesliga, 15. kolo:
Borussia Dortmund – Nürnberg 4-0 (Großkreutz 8, Barrois 13, Zidan 36, Hummels 62)
Hamburg – Hoffenheim 0-0
Hannover – Bayer Leverkusen 0-0
Stuttgart – Bochum 1-1 (Tasci 63 / Fuchs 89)
Wolfsburg – Freiburg 2-2 (Bastians 27-ag, Johnson 81 / Idrissou 19, Banović 51-11m)