ligue 1

Fenjeraš šokirao Niku Kovača pa pobjegao s dna ljestvice, Majer igrao sat vremena u remiju Rennesa

Bio je to drugi poraz Kovačeve momčadi u zadnja tri kola, te prva Brestova pobjeda ove sezone.

U dvoboju 12. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco, kojeg vodi Niko Kovač, je izgubio na gostovanju kod, do ovog kola, "fenjeraša" Bresta sa 0-2.

Do ovog kola Brest je upisao šest remija i pet poraza. Pobjedu domaćinu donijeli su Steve Mounie (18) i Franck Honorat (79).

Nica bolja od Angersa

Nica je na gostovanju pobijedila Angers sa 2-1 probivši se na drugo mjesto ljestvice Le Championnata.

Angers je poveo u 29. minuti golom Sofianea Boufala iz kaznenog udarca, no Nica je u nastavku okrenula rezultat, a oba gola zabio je Andy Delort.

Alžirski napadač je izjednačio u 57. minuti, a pobjedu gostima donio je golom u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Majer igrao sat vremena za Rennes

Troyes i Rennes su odigrali 2-2, a za goste je Lovro Majer igrao od 63. minute.

Bordeaux je protiv Reimsa gubio 0-2, no u posljednjih 20 minuta okrenuo je rezultat u svoju korist.

Ekitike (37) i Locko (63) su zabili za goste, dok su strijelci za Bordeaux bili Adli (73) i Briand (78, 90+5-11m).

Na ljestvici vodi PSG sa 31 bodom, Nica se probila na drugu poziciju sa 23 boda, dok je Lens treći sa 21 bodom. Marseille na četvrtom mjestu ima 19 bodova i susret manje.

Monaco je pao na deseto mjesto sa 17 bodova.