Visoka pobjeda za prvo mjesto

Borussia Dortmund gazi sve ispred sebe: Aubameyangov hat-trick

Borussia iz Dortmunda na svom je terenu deklasirala imenjakinju iz Moenchengladbacha sa 6-1.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 6. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia iz Dortmunda je na svom terenu deklasirala imenjakinju iz Moenchengladbacha sa 6-1 (3-0) i vratila se na vrh ljestvice.

Goste je s dva gola "načeo" Philipp (28, 38), potom je uslijedio "hat-trick" Aubameyanga (45, 49, 62), na 5-1 smanjio je Stindl (66), a konačni rezultat postavio je Weigl (79). Sastav iz Dortmunda sada ima 16 bodova, dva više od drugog Hoffenheima, a tri od trećeg Bayerna.

Hrvatski igrač Ante Rebić bio je strijelac za Eintracht iz Frankfurta, no taj pogodak nije pomogao momčadi koju vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač da izbjegne poraz na gostovanju kod RB Leipziga, domaći je sastav na kraju slavio sa 2-1 (1-0). Domaći su poveli sa 2-0 golovima Augustina (28) i Werner (67) da bi Rebić (77) lijepim pogotkom protiv svoje bivše momčadi vratio nadu Eintrachtu. Ipak, rezultat se do kraja susreta nije mijenjao. Rebić je za Eintracht u igru ušao u 56. minuti.

Andrej Kramarić odigrao je svih 90 minuta u 2-0 (1-0) domaćoj pobjedi Hoffenheima protiv Schalkea 04. Golove za Hoffenheim, koji sada ima 14 bodova, jedan više uz utakmicu više od Borussije iz Dortmunda, postigli su Geiger (13) i Rupp (90+3). Schalke je sada sedmi s devet bodova.

Josip Brekalo igrao je do 65. minute za Stuttgart koji je odigrao 0-0 na svom terenu protiv Augsburga.

REZULTATI 6. KOLA:
RB Leipzig - Eintracht 2-1 (Augustin 28, Werner 67 / Rebić 77)
Hoffenheim - Schalke 04 2-0 (Geiger 13, Rupp 90+3)
Werder - Freiburg 0-0
Mainz 05 - Hertha 1-0 (De Blasis 54-11m)
Stuttgart - Augsburg 0-0
Igrano u petak:
Bayern - Wolfsburg 2-2 (Lewandowski 33-11m, Robben 42 / Arnold 56, Didavi 83)
Kasnije igraju:
Borussia D. - Borussia M. 6-1 (Philipp 28, 38, Aubameyang 45, 49, 62, Weigl 79 / Stindl 66)