Bundesliga

Pukla petarda u derbiju kola: Borussia pregazila Freiburg i stigla na minus tri Bayernu

Dvaput Haaland, dvaput Meunier i jednom Dahoud.

Nogometaši Borussije Dortmund pobijedili su u derbiju 19. kola njemačkog prvenstva na svom stadionu četvrtoplasirani Freiburg s 5-1 (3-0) i približili se vodećem Bayernu na svega tri boda.

Pred samo 750 gledatelja na Signal Iduna Park stadionu, koji prima 82.000, Belgijanac Thomas Meunier (14, 29) je dva puta zabio za Borussiju u prvih pola sata. Neposredno prije poluvremena na 3-0 povisio je Norvežanin Erling Haaland, koji je potom postigao još jedan gol u 75.minuti, da bi se za konačan rezultat pobrinuo Mahmoud Dahoud (86).

Počasni pogodak za momčad Freiburga postigao je Ermedin Demirovič (61). Za Borussiju je 2022. krenula odlučno i uz dvije pobjede pokazala i dvije lijepe predstave, a samo u prvom poluvremenu žuto-crni su imali čak 12 udarac na gol.

Borussia igra kup utakmicu u utorak sa St. Pauliem, a Bayern u subotu gostuju u šestoplasiranom Kölnu.