Remi na teškom terenu

Borbena Istra iznenadila Osijek u Puli

Istra i Osijek odigrali su 1:1 u 20. kolu Prve HNL...

Istra - Osijek (Photo: Dusko Marusic/PIXSELL)

U drugoj utakmici subotnjeg programa 20. kola Prve HNL nogometaši Istre 1961 i Osijeka su u Puli odigrali bez pobjednika 1-1 (0-0).

Domaća momčad je u 52. minuti povela pogotkom Prelčeca. U 71. minuti Mirko Marić je postigao gol kojim je drugoplasirani Osijek ipak došao do jednog boda.

U 84. minuti je zbog drugog žutog kartona isključen kapetan Istre Kenan Hadžić, ali gosti u preostalom vremenu nisu uspjeli iskoristiti brojčanu prednost na travnjaku.

Utakmicu na stadionu Aldo Drosina prati oko 300 gledatelja, a sudio je Goran Gabrilo iz Splita.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Dinamo je na Maksimiru sa 1-0 svladao Cibaliju pogotkom Henriqueza u 79. minuti.

Vodeći Dinamo je u 20 utakmica sakupio 50 bodova, 14 više od drugoplasiranog Osijeka te 15 više od Hajduka koji ima utakmicu manje. Rijeka je četvrta sa 32 boda. Peti Inter ima 26, šesta Lokomotiva 22, a sedmi Slaven Belupo 20 bodova. Osma Istra 1961 ima i deveta Cibalia imaju po 17 bodova, a posljednji je Rudeš sa 12 bodova.

U nedjelju su na rasporedu dvoboji Hajduka i Intera (15 sati) te Rijeke i Rudeša (17 sati), a u ponedjeljak (14 sati) će u Koprivnici kolo zaključiti Slaven Belupo i Lokomotiva, nastavkom utakmice koja je u petak prekinuta nakon prvog poluvremena zbog snažnom kišom natopljenog terena.

ISTRA 1961 - OSIJEK 1-1 (0-0)

Strijelci: 1-0 Prelčec (52), 1-1 Marić (71)

Crveni karton: Hadžić (Istra 1961 - drugi žuti, 84)