'Bomba' Rakitića donijela bod mladim 'Vatrenima'

Remijem 1:1 u Varaždinu protiv Slovačke hrvatska mlada U-21 reprezentacija zadržala je vodeće mjesto u skupini...

Mladi 'Vatreni' nisu uspjeli ponovo pobijediti vršnjake iz Slovačke. Nakon trijumfa u gostima, ovaj su se put morali zadovoljiti bodom na domaćem terenu, no i on im je dovoljan za održavanje vodećeg mjesta na tablici nakon šest odigranih kola.

Hrvatska je bila bolja momčad na terenu i imala terensku inicijativu tijekom svih 90 minuta, no dobra realizacija Ladićeve momčadi ovaj je put izostala. Da nije bilo sjajnog Kelave na golu, mogli su na kraju Slovaci i do pobjede.

Nogometaši Slovačke 'preživjeli' su početnu incijativu Vatrenih i u 30. minuti šokirali varaždinsku publiku golom Duriša. Slovački veznjak ostao je sam nakon jedne odbijene lopte i nije mu bilo teško zabiti u praznu mrežu. Već dvije minute kasnije Ivan Rakitić prekrasnim je udarcem s 20 metara izjednačio na 1:1, što je bio i najljepši trenutak susreta.

Rakitić je nekoliko minuta kasnije promašio još jednu veliku priliku, a u drugom dijelu Kramarić je sjajno pucao no vratar Dubravka izvadio je loptu iz rašlji. Najbolju priliku za drugi gol ipak su imali Slovaci, kada je Sylvestr u 63. minuti izbio sam pred Kelavu, no naš je golman briljantno nogom spasio mrežu.

U 83. minuti Dubravka je skinuo loptu sa same crte nakon udarca Rakitića, a naši su tražili pogodak. Ipak, dojma smo da lopta nije cijelim obujmom prešla gol crtu. Do kraja susreta naši su bezuspješno napadali, ostalo je 1:1.

Hrvatska je tako održala dva boda prednosti ispred drugoplasirane Slovačke, i četiri ispred Srbije koja doduše ima i utakmicu manje.

Do kraja kvalifikacija naši još igraju kod kuće protiv Norveške i gostima kod Srbije. U sljedećem kolu Slovačka dočekuje Srbiju. Stvar je jasna, pobijede li naši Norvešku sigurno su najmanje drugi, što nas vodi u izlučni krug kvalifikacija.