Opet nije bilo bajno

Bjelica: "Olmo je armirani beton u glavi, a Petković je shvatio neke stvari"

Trener Dinama Nenad Bjelica bio je dosta kritičan prema igri svoje momčadi, pogotovo u prvom poluvremenu...

Modri su u prvom susretu u Tbilisiju slavili sa 2-0, no u uzvratu je bilo teže nego što se očekivalo.
Što je s prvim poluvremenima? Opet nije bilo bajano. I kako komentirati Oršića? Već dugo igra u velikoj formi, možda je zaslužio poziv izbornika. I što je s Danijem Olmom? Kako se osjeća?

''Slažem se, prvo poluvrijeme nije bilo dobro. Nije lako igrati takve utakmice u kojima možeš samo puno izgubiti. Iznenadili su nas promjenom sustava. Prvi put su zaigrali u formaciji 3-5-2. Nikad prije nisu tako igrali. Što se tiče Oršića, on već duže vrijeme igra u dobroj formi. Inače sporije ulazi u formu, ali sada je već na zavidnoj razini. A o pozivu u reprezentaciju treba pitati izbornika. To je na njemu. Dani Olmo došao je na pripreme sa širokim osmijehom, željan je igre. On zna da je mlad i da mora još puno raditi. To ga čeka i ako ostane u Dinamu. On je u glavi armirani beton. Igrao je petnaestak minuta, namjestio je i zabio gol. Dani je i nogometno i ljudski vrhunska kvaliteta.''

U prvom poluvremenu izgledali ste dosta teretno. Zašto se igralo dugim loptama? Čemu su služile?

''Ničemu. Slažem se s vama. Preskakali smo igru, htjeli smo brzo doći do gola. Nismo dobivali duela, ni prve lopte, ali ni druge. Nismo tako htjeli igrati, vjerojatno se nismo dobro osjećali. Da jesmo, vjerojatno bismo igrali bolje.''

Niste rotirali momčad. Izveli ste najjaču postavu u ovom trenutku. Jeste li se uplašili Hajdukova sindroma?

''Imali smo dobru momčad na terenu, dobre igrače na klupi. Svi su oni važni. Rotirali smo u odnosu na Slaven Belupo. Promijenili smo sedam-osam igrača. Vi znate kako ja radim.''

Bruno Petković igra na visokoj razini. Je li shvatio neke stvari?

''Izgleda da je, on je mlad dečko. Njemu su se prošle sezone dogodile neke neobične stvari, od nepoznatog dečka ušao je u reprezentaciju. Nije to lako izdržati. Od okupljanja i prvog treninga ovog ljeta radi jako dobro, stvarno je u dobroj formi. Očekujem da bude na visokoj razini cijelu sezonu.''

Za koju ste ocjenu odigrali?

''U svakom slučaju, nije za peticu.''

Što mislite o Saburtalu?

''Opet je pokazao da zna igrati nogomet. Iznenadili su nas promjenom sustava, izmijenili su nekoliko igrača. Talentirani su, znaju igrati, mislim da imaju šansu proći sljedećeg protivnika i možda uz malo sreće doći do grupne faze Europske lige.''

Peta utakmica u kojoj Dinamo nije primio gol. Četvrtu zaredom zabili ste više od jednog gola.

''Saburtalo je danas imao dvije-tri opasne situacije za gol. Volio bih da ih nije bilo, iskreno. S druge strane, u napadu smo kvalitetni, imamo širinu, efikasni smo, to me raduje. Želio bih da defenzivno budemo stabilniji, u nekim utakmicama gubili smo kontrolu po dvadesetak minuta.''

Ferencvaroš čeka Dinamo u sljedećem kolu kvalifikacija za Ligu prvaka. Što znate o Mađarima?

''Ne znam ništa o Ferencvarošu. Izričito sam zabranio kolegama da ne pričamo o Mađarima dok ne prođemo Goricu?''

Livaković opet nije primio gol.

''Livaković je za nas jako važan. Vjerujem da će ostati u Dinamu, nadam se tomu. Nadam se da će ostati s nama i oboriti još puno rekorda.''

Opet se igralo pred praznim tribinama. Koliko je to utjecalo na igrače?

''Nisu naše tribine pretjerane pune ni kada nema zabrana. Naravno da je ljepše igrati pred navijačima. Igrači pred punim tribinama daju 20-30 posto više. Ali ne želim to sad uzimati kao alibi za našu slabu igru u prvom dijelu. Nije to razlog'', zaključio je Bjelica.